Almanya’da Kredi Veren Türk Bankaları

Almanya’da Kredi Veren Türk Bankaları

28 Şubat 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Milyonlarca Türk’ün yaşadığı Almanya’da faaliyet gösteren Türk bankaları da bulunmaktadır. Almanya’da yaşayan Türklerin başta olmak üzere bütün Almanya halkının bankacılık hizmeti alabileceği Türk bankaları kredi sağlama konusunda da yardımcı olmaktadır. Böylece maddi olarak sıkıntı yaşayan yahut yeni bir yatırım yapmak isteyen kişiler gerekli finansmanı sağlayabilmektedirler. Almanya’da kredi veren Türk bankaları hangileridir listeleyelim.

Almanya’da Kredi Veren Türk Bankaları!

Almanya’da kredi çekmek isteyen ancak bunu Almanya’daki Türk bankaları aracılığı ile yapmak isteyen kişiler aşağıdaki seçenekleri değerlendirebilir ve ilgili bankalar ile iletişime geçebilirler.

Almanya’da faaliyet gösteren Türk bankaları arasında en fazla şubeye Denizbank sahiptir. Denizbank’ın Almanya’nın neredeyse bütün eyaletlerinde faaliyet gösteren onlarca şubesi bulunmaktadır. Almanya Denizbank AG Alman yasalarına göre faaliyet göstermektedir ve Almanya Denizbank AG’nin bütün şubelerine sitemizin arama bölümünden ulaşabilirsiniz. Denizbank Almanya’da kredi veren Türk bankaları arasında yer almaktadır.

Almanya’da Denizbank’tan sonra en fazla şube İş Bankası’na aittir. İş Bankası Almanya’da iştirak kuruluşu olarak İşbank AG’yi kurmuştur. İşbank AG de Alman yasalarına göre faaliyet göstermektedir. İşbank Almanya genelinde pek çok şubeye sahiptir. İşbank Almanya şubelerine de daha önceki haberlerimizden göz atabilirsiniz. İşbank Almanya’da kredi veren Türk bankaları arasında yer almaktadır.

Almanya’da faaliyet gösteren bir diğer Türk Bankası ise KT Bank’tır. KT Bank Almanya’da Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın iştirak kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir. KT Bank Almanya’da kredi imkanı olan Türk bankaları arasında yer almaktadır. Almanya KT Bank kredi seçenekleri buradan detaylıca incelenebilir.

DHB Bank, Halkbank’ın Avrupa’da faaliyet gösteren iştirak kuruluşudur. 25 yılı aşkın süredir Avrupa’da bulunan ve Hollanda merkezli olarak faaliyet gösteren Demir Halk Bank Almanya’da da bir şube ile hizmet vermektedir. DHB Bank Almanya’da kredi verebilen Türk bankaları arasında yer almaktadır.

Bunun yanı sıra Albaraka Türk Katılım Bankası şube bazında olmasa da dijital bankacılık ile Almanya’da hizmet vermeye başlamıştır. Almanya’da Albaraka Türk Katılım Bankası tüketici kredisi veren Türk bankaları arasında yer almaktadır. İlerleyen dönemde Albaraka Türk Almanya’da şube açma ve diğer Avrupa ülkelerine de bankacılık faaliyetlerini taşıma faaliyeti gösterebilir.

Vakıfbank iştirak kuruluşu olan Vakıfbank International AG Almanya’da hem gurbetçi vatandaşlarımıza hem de diğer Almanya’daki yerleşik nüfusa bankacılık hizmeti vermektedir. Vakıfbank Almanya’da ihtiyaç kredisi veren Türk bankaları arasında sayılabilir. Bunun için Vakifbank International AG ile iletişime geçmek gereklidir. Almanya konut kredisi ya da Almanya ev kredisi örneği için buradan Almanya mortgage kredisi detayına göz atabilirsiniz.