Almanya Schufali Kredi Başvuru Nasıl Yapılır?

Almanya Schufali Kredi Başvuru Nasıl Yapılır?

19 Mayıs 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Schufa kaydı Almanya ekonomik hayatı için çok önemlidir. Kredi kayıt bürosu olarak tanımlayabileceğimiz Schufa’da kaydı olan kişiler Almanya’da bankalardan kredi kullanırken zorlanmakta ve büyük oranda bankalardan Schufali kredi çıkmamaktadır. Bununla birlikte Schufa’da kaydı olanlara kredi veren sistemler de bulunmaktadır. Bu sistemlerden birisi de Auxmoney’dir. Auxmoney sistemi sayesinde Almanya’da Schufali kredi kullanmak mümkündür. Almanya Schufali Kredi Başvuru Nasıl Yapılır? Auxmoney Almanya Schufali kredi işlemlerine birlikte göz atalım…

Auxmoney İle Almanya Schufali Kredi

Auxmoney sistemini daha önceki yazılarımızda anlatmıştık. Auxmoney hakkında bilgi edinmek isteyen okuyucularımız bahse konu yazılarımıza göz atabilirler. Auxmoney sisteminden yine de burada kısaca bahsetmekte yarar var. İnternet üzerinden kişilerin kendilerinin hesap açarak üye olabilecekleri bir sistemdir Auxmoney. Bir tür sanal kredi pazarı olarak tanımlanabilecek Auxmoney sisteminde birikimi olanlar ile kredi talebi olanlar buluşmaktadır. Auxmoney sistemi güvencesi altında gerçekleşen bu buluşma altında kredi talebi olanlar bu gereksinimlerini karşılamakta ve birikimlerini değerlendirmek isteyenler de yatırım yaparak para kazanabilmektedirler. İşbank Almanya anında kredi ürününe de buradan göz atabilir ve Almanya İşbank anında kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Auxmoney sisteminin en önemli özelliklerinden birisi de Schufa’da kaydı olanalara kredi vermesidir. Schufali kredi kullanmak isteyen kişiler Auxmoney kredi başvurusu yapabileceklerdir. Auxmoney Schufali kredi adımları şu şekilde yürümektedir.

  • Auxmoney sistemine kayıt olmak ve sistemde oturum açmak
  • Auxmoney kredi başvurusunu eksiksiz şekilde doldurmak
  • Bu aşamada sistem kredi başvurusu yapan kişinin gelir durumunu kontrol etmektedir.
  • Auxmoney kredi başvurusu için bu aşamada kimlik “online-ident” ya da “posta-ident” yolu ile doğrulatılmalı.
  • Beşinci aşamada sözleşme imzalayıp Auxmoney’e yollamak gerekmektedir.
  • Auxmoney tarafından onaylanan kredi miktarı kişinin belirttiği banka hesabına havale ile gönderilmektedir.

Görüldüğü üzere Auxmoney ile kredi kullanmak son derece kolay ve hızlıdır. Peki Auxmoney herkese kredi verir mi, bu soruya da kısaca değinelim.

Auxmoney Herkese Kredi Verir Mi? Schufa Kaydı Kredi Almaya Engel Mi?

Auxmoney geliri giderlerini ve borçlarını karşılayan herkese kredi vermektedir. Auxmoney sisteminde schufa kaydı kredi almaya engel değildir. Ancak kişinin icralık vb. bir borcu olmamalıdır. Kişi borcunu kapattığı halde schufa kaydı silinmemişse bu durumda Auxmoney sisteminden kredi kullanabilir. Yani borcunu ödeyen kişiler için Schufali kredi kullanmak Auxmoney ile mümkündür. Almanya Schufali Kredi Başvuru Nasıl Yapılır haberi akabinde; Eski Alman Markı değerleri, Alman Markı resmi ve Alman Markı banknotları için de buraya göz atabilirsiniz.