Almanya İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Almanya İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

6 Ocak 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Almanya’da yaşayan gurbetçi Türkler başta olmak üzere Almanya’daki diğer yerleşikler bankalardan çeşitli ihtiyaçları doğrultusunda kredi kullanabilmektedir. Gündelik ihtiyaçlar, ani gelişen masraflar vb. gibi durumlarda Almanya bankalarından ihtiyaç kredisi talep edilebilmekte ve kişinin ödeme geçmişi ile gelir durumu dikkate alınarak banka tarafından bu süreç olumlu yahut olumsuz şekilde tamamlanmaktadır. Almanya’da ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler için Almanya ihtiyaç kredisi faiz oranları nasıldır göz atalım.

Almanya Kredi Faiz Oranları

Almanya’da ihtiyaç kredisi faiz oranları Türkiye’ye nazaran düşüktür. Zira Almanya’da enflasyon çok düşük seviyededir ve buna bağlı olarak da Almanya’da banka faiz oranları düşük seviyede seyretmektedir. Almanya ihtiyaç kredisi faiz oranları da bu nedenle cazip noktadadır.

Bu durum konut kredisi faiz oranları için de geçerlidir. Almanya konut kredisi faiz oranları da Türkiye’ye nazaran çok daha uygundur. Almanya mortgage kullanmak isteyen kişiler maksimum 30 yıla kadar vade ile Almanya’da ev kredisi kullanabilmektedirler. Vade uzadıkça Almanya kredi faiz oranları da artmaktadır ve dolayısıyla Almanya ev kredisi faiz oranı düşük olsun isteyenler geri ödeme vadesini mümkün olduğunca kısa tutmalıdır.

Almanya İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Almanya ihtiyaç kredi faiz oranları; müşterinin talep ettiği kredi meblağına göre, müşterinin çekmek istediği kredinin vadesine göre ve krediyi veren bankaya göre çeşitli farklılıklar göstermektedir. Banka Almanya ihtiyaç kredi faiz oranları aşağıdaki gibidir.

İş Bankası Almanya’da İşbank AG iştirak kuruluşu ile faaliyet göstermektedir. İşbank AG ihtiyaç kredisi faiz oranları caziptir. Almanya İşbank ihtiyaç kredisi faiz oranları aylık yüzde 0,30 seviyesinden başlamaktadır. İşbank Almanya’da ihtiyaç kredisi faiz oranı yıllık yüzde 3,5 seviyelerinden başlayarak vade ve miktara göre kademe kademe değişiklik göstermektedir. Almanya İşbank şubeleri ve Almanya İşbank çalışma saatleri için buraya göz atabilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası iştirak kuruluşu olarak Almanya’da faaliyet gösteren KT Bank ihtiyaç kredisi veren bir diğer bankadır. KT Bank Almanya ihtiyaç kredisi faiz oranları da son derece caziptir. Almanya KT Bank ihtiyaç kredisi faiz oranı aylık yüzde yarım ve yıllık yüzde 6 olup vadeye göre değişmemektedir. Almanya KT Bank faiz oranları taşıt kredisi ve ev kredisi için daha düşüktür.

Almanya Kredi Faiz Oranları Düşer Mi?

Almanya kredi faiz oranları 2018 yılında düşme eğilimindeydi. Almanya kredi faiz oranları 10 yıl önce yaşanan ekonomik krizde tavan yaptıktan sonra her yıl bir miktar daha gerilemiştir. Bu nedenle Almanya kredi faiz oranları 2019 yılında da düşebilir diyebiliriz.

Almanya İhtiyaç Kredisi Hesaplama

KT Bank Almanya’da ihtiyaç kredisi faiz oranı nispeten diğer bankalara göre bir miktar daha yüksek olarak görünmektedir. Bu nedenle Almanya ihtiyaç kredisi hesaplama örneğini KT Bank ihtiyaç kredisi üzerinden yaparsak müşteriler ödeyeceği maksimum taksiti de görmüş olurlar.

Almanya’da 10 bin Euro kredi kullanan kişi bunun için KT Bank’ı tercih eder ve geri ödemelerini de 36 ay vadede yapmak isterse yıllık yüzde 5,99 faiz oranından her ay 304 Euro taksit ödeyecektir. Bu durumda 3 yıl sonunda kişinin bankaya ödeyeceği toplam tutar 10950 Euro olacaktır. KT Bank kredi kartı ve KT Bank kart çeşitleri için  de buraya göz atabilirsiniz.