Akbank Vadeli Altın Hesabı 2021!

Akbank Vadeli Altın Hesabı 2021!

3 Ocak 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Akbank altın bankacılığı kapsamında müşterilerine pek çok ürün sunmaktadır. Vadeli ve vadesiz altın hesapları, Akbank altın günleri, bankanın altın bankacılığı dahilinde sunduğu hizmetlerdir. Akbank altın hesabı alış satış fiyatları piyasa koşullarına göre güncellenmekte ve değişmektedir. Bu yazımızda Akbank vadeli altın hesabı 2021 hakkında bilgi vermeyi amaçladık. Detayları yazının devamında bulabilirsiniz.

Akbank Vadeli Altın Hesabı 2021 Özellikleri!

Birikimlerinizi altın olarak değerlendirmek, paranızın değer kaybetmesini engellemek için Akbank altın hesabı dahilinde hesap açtırabilirsiniz. Böylece altın fiyat artışından dolayı kar elde edebilirsiniz. Altın kurundaki artıştan elde edilen kazancın yanında bir de faiz kazancı elde etmek isteyen müşteriler Akbank vadeli altın hesabı kapsamında hesap açtırabilirler. Akbank vadeli altın hesabı faiz oranları müşteriye göre farklılık göstermektedir. Vadeli altın hesabı açtırmak istediğinizde bu faiz oranları size bildirilmektedir.

Akbank altın hesabı açma işlemi ve Akbank vadeli altın hesabı özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Akbank şubelerine fiziki altın yahut altın alınmak istenilen mevduat ve kimlik bilgisi ile başvurularak Akbank altın hesabı açtırılır.
  • Akbank vadeli altın hesabı dahilinde altınlarınız gram altın şeklinde saklanmaktadır. (Fiziki değil, gram altın cinsinden)
  • İlgili hesap kapsamında altın kurundaki artıştan kaynaklanan kazancın yanı sıra faiz kazancı da bulunmaktadır.
  • Akbank vadeli altın hesabı kapsamında uygulanan vade süresi maksimum 730 gün olup, istediğiniz vade ile Akbank altın mevduat hesabı açabilirsiniz.
  • Akbank altın mevduatı dahilinde vade sürelerine göre farklı faiz oranları uygulanabilmektedir. Bu faiz oranı hesabınız açılırken size bildirilecektir. Örneğin Akbank 181 gün ile 365 gün arası vadede açılan altı hesabına yüzde 0,80 faiz oranı uygulamaktadır.
  • Akbank vadeli altın hesabı minimum 500 gram altın ile açılabilmektedir. Minimum vade süresi ise 6 ay olarak belirlenmiştir.
  • İlgili altın hesabı uyarınca vade farklı gözetilmeksizin % 15 stopaj oranı uygulanmaktadır.
  • Akbank vadeli altın hesabı açmak için Akbank şubelerine başvuru yapabilirsiniz.

Akbank Vadeli Altın Hesabı Faiz Oranları!

Akbank vadeli altın hesabı kapsamında şubat ayında altınlarını getiren müşterilere özel faiz oranı sunmaktadır. Şubat ayı boyunca minimum 100 gram hurda altın getirerek 500 gram ve üzeri miktarlarda altınını 1 yıl vade ile bankaya yatıran müşteri % 1,5 faiz oranından faydalanabilecektir. Diğer bankaların altın günleri, vadeli altın hesabı ve vadesiz altın hesapları için buraya göz atabilirsiniz.