Akbank Altın Hesabı Açma 2021

Akbank Altın Hesabı Açma 2021

3 Ocak 2021 1 Yazar: Suat Bulut

Birikimlerinizi altın alarak değerlendirmek istiyorsanız Akbank altın hesabından yararlanabilirsiniz. Altın hesabı dahilinde fiziki altın alım satımı olmadığı için komisyon ödemez, aynı zamanda da çalınma ve kaybolma riski ile karşılaşmazsınız. Bunun yanı sıra elinizdeki nakit ne kadar ise o kadar gram altın satın alarak birikiminize devam edebilirsiniz. Yani 50 TL ile de 500 TL ile de gram altın alabilirsiniz. Pek çok banka altın hesabı kapsamında ürünler tasarlamaktadır. Bu yazımızda sizlere Akbank altın hesabı özellikleri, Akbank altın hesabı açma 2021 yılı hakkında bilgi vermeyi amaçladık. Detaylar yazının devamındadır.

Akbank Altın Hesabı Özellikleri!

  • Akbank altın mevduat hesabı dahilinde 995/ 1.000 saflık derecesinde olan 24 ayar gram altın alınıp satılabilmektedir.
  • Akbank vadesiz altın hesabı uyarınca yapılabilen minimum işlem tutarı 0,01 gram altındır.
  • Akbank altın mevduatı dahilinde hesap açtırarak altınlarınızı çalınma ve kaybolma riskine karşı koruyabilirsiniz.
  • Akbank altın hesap ile altınlarınızı güvende tutmak bakımından kiralık kasa ücreti de ödememiş olursunuz.
  • Hesap kapsamında direkt şubeden nakit ile gram altın satın alabileceğiniz gibi Akbank TL ya da döviz hesaplarınızdan da altın hesabınıza aktarım yapabilirsiniz.

995/ 1.000 derece saflıktaki altın alım satımlarınızı Akbank şubelerinden, Akbank mobil ve internet şubeden, Akbank ATM ve telefon bankacılığından yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Akbank şubelerinden vereceğiniz talimat ile düzenli altın alım satım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Diğer banka altın hesapları, altın hesabı vadeli, bankaların altın günleri vb. gibi ürünler için buraya göz atabilirsiniz.

  • Akbank altın hesabınıza başka hesaplarınızdan ya da Akbak Direkt’ten havale gerçekleştirebilirsiniz.
  • Akbank altın hesap dahilinde bulunan altınlarınızı gram altın cinsinden teslim alabilirsiniz. Gram altın cinsinden 1, 2,5, 5, 10 gram ve katları şeklinde teslim edilmektedir. Bunun yanı sıra Akbank hediye çeki de düzenletebilirsiniz.
  • Altın mevduat hesabınızda bulunan birikiminizin 100 bin TL’lik kısmı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından sigorta edilmiştir. Yani 100 bin TL’lik altınınız devlet güvencesi altındadır.
  • Akbank vadesiz altın hesabınızdan fiziki olarak altın teslim almak istediğinizde komisyon ve sigorta bedeli ödemeniz gerekmektedir. Komisyon miktarı teslim aldığınız gram altın ya da külçe altın miktarına göre farklılık göstermektedir.

Akbank vadesiz altın hesabı kapsamında faiz kazancı bulunmamaktadır. Yalnızca altın fiyatlarındaki artıştan kazancınız olur. Faiz kazancı da elde etmek istiyorsanız Akbank vadeli altın hesap açtırmanız gerekmektedir. Diğer banka altın hesapları, altın hesabı vadeli, bankaların altın günleri vb. gibi ürünler için buraya göz atabilirsiniz.

Akbank Altın Hesabı Açma 2021!

Akbank altın hesap açma işlemi Akbank şubelerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Ayrıca Akbank Direkt altın hesabı açma işlemini de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Akbank Direkt’e şifreniz ile girerek altın hesabı açabilirsiniz. Akbank mobil ve internet şubeden de altın hesabı açma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Akbank altın alış satış işlemi de Akbank şubeleri, mobil ve internet şubesi ve ATM’lerden yapılabilmektedir. Akbank altın kuru bugün itibari ile 453,87 TL’dir. Altın kuru piyasa koşullarına göre sürekli güncellenmektedir.