ADESE Konya Hersek Şubesi’ni Devrediyor! ITTFH Hisse Analizi

ADESE Konya Hersek Şubesi’ni Devrediyor! ITTFH Hisse Analizi

21 Ocak 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Adese Alışveriş Merkezleri Ticaret Anonim Şirketi Konya Hersek Şubesi’ni devrediyor. Adese Yönetim Kurulu tarafından 21 Ocak 2021 Perşembe Günü alınan karar ile; Bosna Hersek Mah. Mesaj Cad.N17/A Selçuklu / KONYA adresindeki “HERSEK” şubesinin demirbaşlarının Özçelikkayalar A.V.M. Pet. Tar. ve Gıda San. Tic. Ltd. Şti.’ye devri için sözleşme imzalanmasına ve bu mağazanın kapanışı ile ilgili işlemlere başlanılmasına karar verildiği belirtildi. Ayrıca devir işlemi bedelinin; görüşmeleri devam etmekte olan diğer mağazaların devir bedellerine yapacağı etkiler göz önünde bulundurularak, tüm mağazaların devir işlemleri tamamlandıktan sonra duyurulacağı vurgulandı. İttifak Holding hissesi ITTFH hisse performansını içeriğimiz devamından okuyabilir; borsa sektörlere göre şirketler ve hisseler listesi için de buraya göz atabilirsiniz.

İttifak Holding Hissesi ITTFH Ne Durumda?

İttifak Holding hissesi ITTFH’nin son 5 yıllık grafiği dikkate alındığında; 2016 yılı başında 1,5 lira civarında işlem gören hissenin yılı 1,15 lira civarından tamamladığı görülmektedir. 2017 yılı başında yükselişe geçen ve genel perspektifte pey der pey tırmanışını sürdüren ITTFH Aralık 2018’de 3 lirayı aşmıştır. Bu seviyeden 2 liraya kadar esneyen ITTFH Mart 2019’da yeniden yükselişe geçmiştir.

2019 yılı içerisinde 5 liranın üzerine kadar tırmanan ITTFH bu seviyeden tutunamayarak yılı 4 liranın altında kapatmıştır. 2020 yılına da düşüş trendi ile giren ve Mart 2020’de 1,5 liranın altına kadar geriledikten sonra toparlanan ITTFH yıl içerisinde dalgalı bir seyir izlemiş ve 2020’yi 2,23 liradan kapatmıştır. İttifak Holding hissesi 2021 yılı başında bu seviyelerdeki hareketini dar bantta devam ettirmektedir.

21 Ocak 2021 Perşembe gününü 2,26 liradan kapatan ITTFH’nin 2021 yılında sergileyeceği performans ve çizeceği grafik yatırımcılar ve piyasa paydaşları tarafından dikkatle takip edilmeye devam edilmektedir.