Vodafone Faturalı Hatta Kredi Vodafone Hattına Kredi Nedir?

Vodafone Faturalı Hatta Kredi Vodafone Hattına Kredi Nedir?

14 Aralık 2019 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Vodafone müşterileri tarafından sıkça yöneltilen soruların başında; Vodafone faturalı hatta kredi var mı, Vodafone hattına kredi kullanılabilir mi ve Vodafone nakit avans var mı gibi sorular geliyor. Vodafone faturalı hatta kredi kullanmak mümkün; ancak bunun için yalnızca Vodafone faturalı hatta sahip olmak yetmiyor. Vodafone hattına kredi konusundaki bilgi kirliliğini bu haberde ortadan kaldırmak için derinlemesine bir araştırma gerçekleştirdik ve sizler için rehber haber hazırladık.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi Var Mı? Vodafone Hattına Kredi Nedir?

Maalesef bu konuda kamuoyunda müthiş bir bilgi kirliliği var. Pek çok Vodafone müşterisi Vodafone hattına nakit kredi kullanabileceğini düşünüyor / buna yönelik yalan, yanlış ve yanıltıcı haberler okuyor. Vodafone hattına nakit kredi kullanmak ancak Vodafone’lu işletmeler için mümkündü. Bu kapsamda Vodafone ile Fibabanka işbirliği ile oluşturulan Fibabanka Dijital Dönüşüm Kredisi Kampanyası bulunmaktaydı. Bu kampanyanın detaylarına geçelim. Vodafone internet kampanyaları, Vodafone bedava internet kampanyaları için buraya göz atabilirsiniz.

Vodafone Fibabanka Dijital Dönüşüm Kredisi Kampanyası Nedir?

Vodafone ve Fibabanka; Vodafone’lu işletmeler tarafından kullanılabilen Dijital Dönüşüm Kredisi Kampanyası düzenlemişti. Bu kampanya dahilinde Vodafone’lu işletmeler; otomosyon ürünleri, cihaz, elektronik araç/gereç ve ekran gibi gereksinimleri için proforma fatura karşılığı taksitli ticari kredi kullanabildiler. Vodafone’lu işletmeler bu kredi kapsamında şu imkanlardan yararlanabildiler.

  • Bu kredi Vodafone’lu işletmeler için maksimum 100.000 TL’ye kadar sunulmaktaydı
  • Bu kredi Vodafone’lu KOBİ’ler için dosya masrafsız sunulmaktaydı.
  • Bu kredi Vodafone’lu KOBİ’ler için ilk 3 ay %0 faizli olarak, yani faizsiz olarak sunulmaktaydı.
  • Dijital dönüşüm kredisi Vodafone’lu işletmelere 36 aya kadar %1.29 faiz oranıyla verilmekteydi.

Bahse konu kredi kampanyası 31 Ağustos 2016 tarihi itibari ile son buldu. “Vodafone faturalı hatlara kredi” söyleminden kasıt Vodafone’lu işletmeler ise yukarıdaki kredi kampanyası dahilinde bir geçerliliği vardı. Ki bu kampanya dahi son bulalı yıllar olmuştur. Bireysel müşteriler için Vodafone faturalı hatta kredi başvurusu önceden olmadığı gibi şimdi de yoktur.

Vodafone Faturalı Hatta Nakit Para Çekemez Miyim?

Vodafone faturalı hatta nakit para çekmek diye bir şey yoktur. Pek çok sitede Vodafone hattına 5000 TL kredi, Vodafone faturalı hatta 5000 TL kredi, Vodafone faturalı hatta nakit para vb. gibi yanıltıcı başlıklar ve içerikler bulunmaktadır. Vodafone bireysel müşterilerine nakti para, nakit kredi, nakit desteği vb. gibi imkanlar sunmamaktadır. Vodafone cep avans için ise buraya göz atabilir, Vodafone cep avans hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Vodafone faturalı hattan nakit çekme nasıl yapılır sorusunu dile getiren vatandaşlar; bunun bir dolandırıcılık yöntemi olabileceğini göz önünde bulundurmalıdırlar. Zira Vodafone GSM hizmeti veren ve krediyi ancak cihaz satışı esnasında faturaya ek olarak sağlayan bir kuruluştur. Nakit olarak para elde edilebilecek bir kurum değildir. Vodafone’dan size kredi çıkartabileceklerini söyleyen şahıslara itibar etmemeniz gerekir.

Vodafone Kredi Limiti Nedir? Vodafone Kredi Limiti Paraya Çevirme Var Mı?

Vodafone’da, Vodafone’lu müşterilerin müşterilikleri süresince bir kredi limiti oluşmaktadır. Bu limiti “Vodafone kredi limiti” diye adlandırmak mümkündür. Vodafone kredi limiti; Vodafone müşterisinin, müşteriliği boyunca yaptığı fatura ödemeleri ve Vodafone’dan satın aldığı cihazların ödemelerini düzenli yapıp yapmadığına göre oluşmaktadır. Vodafone kredi limiti nakit olarak çekilemez. Müşteri Vodafone kredi limitini para olarak alamaz.

Vodafone kredi limitini nakite dönüştürmek için tek yol; Vodafone’dan kredi limiti dahilinde bir cihaz satın almak ve akabinde bahse konu cihazı ikinci el piyasasında satmaktır ki, bu yöntem de müşteri için çeşitli riskler barındırır ve asla karlı bir yöntem değildir. Kısaca bir örnek vermek gerekirse; Vodafone müşterisi Vodafone kredi limiti dahilinde 2000 TL’lik bir cihaz alır ve bu cihazın ödemelerini 10 ay taksitle Vodafone’a yapmak isterse, söz konusu cihazı 2.el piyasada 1600-1700 TL gibi rakamlara satabilir. Bu durumda kendisi Vodafone’a 10 ay taksitle borcunu öderken nakit olarak 1600-1700 TL gibi bir nakde ulaşabilir. Ancak görüleceği üzere bu durumda 300-400 TL civarında bir zarar söz konusu olacaktır.