Öğrenciye Kredi Veren Bankalar!

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar!

23 Ekim 2017 5 Yazar: Emine Zaman

Eğitim hayatı insanoğlunun hayatında karşılaşacağı en eğlenceli dönemdir belki de. Okuldaki arkadaşlıklar ve onlarla geçirilen güzel zamanlar bir ömür boyu unutulmaz. Bununla birlikte eğitim hayatının en önemli gereksinimlerinden birisi de tabii ki maddi destektir. Maddi destek olmadan eğitim hayatının sürdürülebilmesi pek çok zaman mümkün olamamaktadır. Eğitim hayatının sürdürülebilmesi için maddi destek gerektiğinde öğrenciye kredi veren bankalar ön plana çıkmaktadır.

Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok banka, öğrencilere kredi olanağı sunmaktadır. İşte öğrenciye kredi veren bankalar tarafından sunulan kredi ürünleri…

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar!

Garanti Bankası Eğitim Kredisi

Yapı Kredi Eğitim Kredisi

Halkbank Eğitim Kredisi

ING Bank Eğitim Kredisi

İş Bankası Eğitim Kredisi

QNB Finansbank Eğitim Kredisi

Vakıfbank Eğitim Kredisi

Albaraka Türk Eğitim Finansmanı

Bu kredi ürünlerinden faydalanabilmek için öğrencinin ilgili eğitim – öğretim dönemine ait olan öğrenci belgesi ve düzenli gelir ibraz edebileceği belge ile bankaya başvurması gerekmektedir. Bankalar öğrencinin gelirini yeterli düzeyde gördükleri takdirde gerekli eğitim kredisini kendilerine vermektedir. Eğitim kredisinin tutarı bankadan bankaya değişmekle birlikte azami 100 bin Türk Lirası’dır. Alınan eğitim kredisinin geri ödemesi 3 aydan 48 aya kadar vadelendirilerek yapılabilmektedir.

Düzenli Geliri Olmayan Öğrenciye Kredi Veren Bankalar!

Düzenli geliri olmayan ve ailesinden de bu konuda destek alamayacak öğrenciler için bankalar eğitim kredisi sağlamamaktadır. Bununla birlikte Aktifbank Tanışma Kredisi kapsamında pek çok vatandaşa kredi imkanı sunmaktadır. Azami 2 bin Türk Lirası’na kadar verilen bu krediden faydalanmak için bankanın resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmak yeterlidir. Aktifbank tanışma kredisi dahilinde daha önce ödeme güçlüğü çekmiş vatandaşlara da kredibilite sunmaktadır. Bunun haricinde maddi sıkıntınızı kredi kartı ile de giderebilecek durumdaysanız buradan öğrencilere kredi kartı veren bankalar yazımıza göz atabilirsiniz.