ISKPL: Işık Plastik Yeni Ürününü ABD’ye İhraç Ediyor

ISKPL: Işık Plastik Yeni Ürününü ABD’ye İhraç Ediyor

20 Mart 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

ISKPL: Işık Plastik yeni ürününü ABD’ye ihraç ediyor! Işık Plastik Sanayi ve Dış Ticaret Pazarlama Anonim Şirketi tarafından yapılan “yatırımlar hakkında bilgilendirme” açıklamasında; üretilen yeni ürün için ABD’den alınan ilk sipariş ile ihracata başlandığı belirtildi. Buna göre; Işık Plastik Ar-Ge merkezi tarafından yürütülen ve aynı zamanda Tübitak onaylı proje olarak geliştirilen, nanoteknolojik kaplama malzemesi kullanılarak üretilen, Anti Fog kaplamalı levhalar yıllarca buğu tutmama özelliğini koruyor. Özellikle sera örtüsü olarak kullanılan cidarlı polikarbonat levhalara kazandırılacak Anti Fog özelliğinin seralarda verimliliği artırması hedefleniyor. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca Işık Plastik gelir tablosu haberi için de buraya göz atılabilir.

ISKPL: Işık Plastik Yeni Ürününü ABD’ye İhraç Ediyor

Firmadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimiz paylarının ilk halka arzında ilan edilen İzahname’nin “İhraççı tarafından yapılmakta olan yatırımlarının niteliği, tamamlanma derecesi, coğrafi dağılımı ve finansman şekli hakkında bilgi” başlıklı 6.2.2 bölümünde belirtilen endüstriyel levhaların buğu tutmaz (Anti Fog) kaplama yatırımımız devreye alınmıştır. Işık Plastik Ar-Ge merkezi tarafından yürütülen ve aynı zamanda Tübitak onaylı proje olarak geliştirilen, nanoteknolojik kaplama malzemesi kullanılarak üretilen, Anti Fog kaplamalı levhalar yıllarca buğu tutmama özelliğini korumaktadır. Özellikle sera örtüsü olarak kullanılan cidarlı polikarbonat levhalara kazandırılacak Anti Fog özelliğinin seralarda verimliliği artırması hedeflenmektedir. Yeni yatırımımızla üretilen yeni ürünümüz için ABD’den alınan ilk sipariş ile ihracata başlamış bulunmaktayız. ”

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)

Işık Plastik Sanayi ve Dış Ticaret Pazarlama Anonim Şirketi İhracat Haberi İçin Yararlanılan kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/919397