Avusturya Otoyol Ücretlerine Zam Geliyor!

Avusturya Otoyol Ücretlerine Zam Geliyor!

4 Ekim 2019 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Avrupa’daki gurbetçilerimizin yaşadığı ülkelerin başında gelen Avusturya’da hükümetin aldığı karar doğrultusunda yeni yıl ile birlikte otoyol ücretleri zamlanacak. Avusturya otoyol ücretlerine zam gelmesi ile birlikte yeni ücretler 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren geçerli olmaya başlayacak. Avusturya otoyol ücretlerinin yanı sıra park ücretlerinin de artacağı belirtilen açıklamada, sürücülerin yeni fiyatlandırma hakkında bilgi edinmesinin önemli olduğu belirtildi.

Avusturya otoyol ücretlerindeki artış, sadece Avusturya’da yaşayan gurbetçileri değil, diğer ülkelerde yaşayan gurbetçileri de etkileyecek. Zira Avusturya Orta Avrupa’da yer aldığı için pek çok farklı Avrupa ülkesinden Türkiye’ye yolculuk yapılması esnasında rotada yer almaktadır. Avusturya’nın bu rotada yer alması dolaylı olarak bütün gurbetçilerin otoyol zamlarından etkilenmesine neden olacaktır.

Avusturya Otoyol ve Park Ücretleri 2020!

Avusturya’da 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren geçerli olacak olan otoyol ve park ücretli şu şekildedir.

Avusturya’da otoyol kullanımları için gereken vinyet ücretleri yeni yılda 91,10 Euro seviyesine çıkarılacak. Bu tutar bir yıllık otoyol kullanımı için tahsil edilecek vinyet ücreti olarak deklare edilmiştir. Avusturya iş çeşitleri hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

Avusturya’da 2020 yılında geçerli olacak park ücretleri ise şu şekildedir… İlk 15 dakika için Avusturya’da park ücreti eski yıllarda olduğu gibi yine alınmayacak. İlk yarım saat için Avusturya’da hali hazırda uygulamada olan 1,05 Euro’luk ücret 2020 yılından itibaren 1,10 Euro olarak uygulanmaya başlanacak.

Avusturya’da 1 saatlik araç park ücreti hali hazırda 2,10 Euro iken, yeni yılla birlikte bu ücret 2,20 Euro seviyesine yükseltilecek. Bir buçuk saatlik park ücreti için şu anda uygulanan 3,15 Euro’luk miktar yeni yılda 3,30 Euro noktasına çıkacak. Avusturya’da iki saat araç park ücreti için 4,20 Euro alınırken 2020 yılından itibaren bu tutar 4,40 Euro seviyesine yükselecek.