Arena Bilgisayar Kimin? Arena Bilgisayar İletişim Bilgileri!

Arena Bilgisayar Kimin? Arena Bilgisayar İletişim Bilgileri!

6 Ekim 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş 1991 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne dek en yenilikçi teknolojik ürün ve çözümleri ülkenin her yanına ulaştırmaya çalışan şirket Türkiye’nin dört bir yanından 10.000’i aşkın iş ortağına sahiptir. Arena Bilgisayar  teknolojinin hızlı değişimine ayak uydurarak, tüketicinin beklentisine uygun ürünleri, iş ortakları ile müşterilerine ulaştırmaktadır. Şirket hakkında en çok merak edilen Arena Bilgisayar kimin, Arena Bilgisayar genel müdürü kim, Arena Bilgisayar iletişim, Arena Bilgisayar hisse, Arena Bilgisayar haberleri, Arena Bilgisayar garanti sorgulama, Arena Bilgisayar teknik servis, Arena Bilgisayar hangi markaların distribütörü, Arena Bilgisayar online satış, Arena Bilgisayar bayi kullanımı, Arena Bilgisayar iletişimi, Arena Bilgisayar şirket bilgileri, vs gibi konular hakkında detaylı bilgi haberin devamında yer almaktadır.

Arena Bilgisayar Kimin? Arena Bilgisayar Ortaklık Yapısı!

Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş ödenmiş sermayesi 32.000.000 TL, kayıtlı sermaye tavanı 100.000.000 TL olan bir anonim şirketidir. Şirketin ortakları, sahip oldukları pay oran ve sermaye tutarları aşağıdaki gibidir:

 • Redington Turkey Holdings S.A.R.L pay oranı yüzde 49,4, sermaye tutarı 15.808.000 TL,
 • Perea Capital Partners LP pay oranı yüzde 14,33, sermaye tutarı 4.586.657 TL,
 • Diğer ortakların sahip olduğu toplam pay oranı yüzde 36,27, sermaye tutarı 11.605.343 TL’dir.

Leasing şirketleri hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

Arena Bilgisayar Haberleri! Arena Bilgisayar Ne İş Yapar? Arena Bilgisayar Hisse Bilgileri! Arena Bilgisayar Kimin?

Arena Bilgisayar 1991 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne dek sektörün gelişimine büyük katkısı bulunan şirket, pencere.com, bulutum.com, paynet gibi büyük çözümlerin yaratıcısıdır. Arena Bilgisayar yeni iş modelleri ve yeni teknolojinin iş ortaklarına ve pazara sunulmasında sektöre liderlik etmekte olup, 400 marka ve 10 bini aşkın iş ortağı ile ülkemizin en yaygın IT ürünleri dağıtıcısı olma özelliğini sürdürmektedir.

Arena Bilgisayar hisse senetleri 2000 yılında borsada işlem görmeye başlamıştır. Arena Bilgisayar borsa kodu ARENA’dır. Şirketin yüzde 50,6’lık payı halka açıktır. Bu alanda borsada halka açıklık oranı en yüksek olan şirkettir.

Yüzde 49,4’lük payı ile şirketin en büyük hissedarı olan Redington Ltd. 7 milyar dolarlık yıllık satışı ile Orta Doğu, Afrika ve Hindistan bölgesinin en büyük IT ürünleri dağıtıcısıdır.

Arena Bilgisayar Hangi Markaların Distribütörü? Arena Bilgisayar Markaları!

Arena Bilgisayar’ın distribütörü olduğu markalar: Acer, Extreme Networks, Honeywell, Sandisk, Adata, Gigabyte, Mio, Sapphire, Afox, Hp, Silicon Power, Seagate, APC, Huawei, Kaspersky, Solarwinds, Asus, Lenovo, Technopc, Sonicwall, Brother, Lexmark, Tenda, Synology, Canon, Microsoft, Keenetic, Toshiba, Comodo, Rapoo, Philips, Tp-Link, Crypttech, Razer, Plantronics, Trend Micro, Dell Technologies, Harkoon, Samsung, WD şeklindedir.

Arena Bilgisayar iş birliği yaptığı markalar: A4 TECH, ACER, ACLAS, ADATA, AEROCOOL, AFOX, AKASA, ALCATEL, AMD, AOC, APC, APPLE, ARGOX, ARTRONIC, ASELSAN, ASROCK, ASUS, ASUSTOR, AVERDIGI, AVISION, AXEN, AXINO, BENQ, BIGBOY, BOOST, BROADLINK, BROTHER, CANON, CASELOGIC, CBOX, CLASSONE, CNET, CODEGEN, COMODO, COOLERMASTER, CORSAIR, CREATIVE, CRUCIAL, D-LINK, DAHUA, DARK, DATALOGIC, DELLEMC, DIGITUS, DRAYTEK, DYSON, EATON, EPSON, ESET, EVEREST, EXTREME NETWORKS, FLAXES, FONEMAX, FRISBY, FSP, FUJITSU, GANG, GENERAL MOBILE, GIGABYTE, GIGASET, GODEX, GST, HAIKON, HANASIS, HIGHPOWER, HIPER, HP, HPE, HPRT, HUAWEI, HYTECH , I-LIFE, INCA, INFOCUS, INTEL, KAAN, KAREL, KASPERSKY, KINGSTON, KODAK, LENOVO, LEXMARK, LG, LITEON, LOGITECH, MACK, MAKELSAN, NIKON, MERCUSYS, MICROSOFT, MICROSOFT OEM, MSI, NECRON, NETGEAR, NEWLAND, NEXT&NEXTSTAR, NOA, NOKIA, OKI, OPTOMA, PALMX, PANASONIC, PHILIPS, PLANTRONICS, PNY QUADRO, POSSIFY, POWERGATE, PROLOOK, PROMISE, QNAP, QPORT, QUADRO, RAPOO, RAZER, REDROCK, REEDER, RICOH, ROWENTA, RUCKUS, S-LINK, SAMSONITE, SAMSUNG, SANDISK, SAPPHIRE, SCSI, SEAGATE, SINBO, SNOPY, SOLARWINDS, SONICWALL, SONY, SUNLUX, SYMBOL, SYNOLOGY, TARGUS, TECHNOPC, TEFAL, TENDA, THERMALTAKE, THULE, TOSHIBA, TP- LINK, TRENDMICRO, TRUST, TUNCMATIK, TUSHING, TX, UBIQUITI, VALCRETEC, VESTEL, WESTERN DIGITAL, WYSE, XEROX, XIAOMI, XPCABLE, XPG, ZALMAN, ZAXE, ZEBEX, ZEBRA şeklindedir.

Leasing şirketleri hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

Arena Bilgisayar İletişim Bilgileri!

Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş iletişim bilgileri şu şekildedir:

 • Arena Bilgisayar telefon numarası: +90 212 364 64 64
 • Arena Bilgisayar faks numarası: +90 212 310 46 80
 • Arena Bilgisayar adres: Merkez Mahallesi, Göktürk Caddesi No:4 34077 Göktürk/ Eyüp/ İstanbul

Arena Bilgisayar Şirket Bilgileri!

Arena Bilgisayar şirket bilgileri aşağıdaki gibidir:

 • Arena Bilgisayar mersis: 2790140074000675
 • Arena Bilgisayar ticaret sicil no: 279014
 • Arena Bilgisayar ticaret unvanı: ARENA BİLGİSAYAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
 • Arena Bilgisayar vergi dairesi: İSTANBUL – Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı
 • Arena Bilgisayar vergi no: 0740006752
 • Arena Bilgisayar sektör: Bilgisayar, bilgisayar çevre birimleri ve yazılımlarının toptan ticareti (bilgisayar donanımları, pos cihazları, ATM cihazları vb. dahil)
 • Arena Bilgisayar web adresi: www.arena.com.tr

Arena Bilgisayar Yönetim Kurulu! Arena Bilgisayar Genel Müdürü!

Arena Bilgisayar yönetim kurulu ve genel müdürü aşağıdaki gibidir:

 • Arena Bilgisayar yönetim kurulu başkanı: Raj Shankar
 • Arena Bilgisayar yönetim kurulu başkan yardımcısı ve bağımsız üye: Hakan Akbaş
 • Arena Bilgisayar yönetim kurulu üyesi: Sriram Ganeshan
 • Arena Bilgisayar yönetim kurulu üyesi: Ashok Veeraragavan
 • Arena Bilgisayar bağımsız yönetim kurulu üyesi: Ahmet Levent Serttaş
 • Arena Bilgisayar genel müdürü: Serkan Çelik

Kaynak: www.arena.com.tr