Trabzon Liman Kimin Ortaklık Yapısı Nasıl? TLMAN Hisse!

Trabzon Liman Kimin Ortaklık Yapısı Nasıl? TLMAN Hisse!

17 Aralık 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Trabzon Limanı; geçmişi 2 bin yılı aşkın, milattan önceden beri kullanılan bir limandır. Önce Moloz mevkiinde yapılan liman, akabinde kayaların oyulmasıyla şimdiki yerine inşa edilmiştir. Tarih boyunca Karadeniz’deki en önemli limanlardan biri olan Trabzon Limanı önce Osmanlı Devleti ve akabinde Türkiye Cumhuriyeti zamanında modernleştirilmiştir. Günümüzde Trabzon Liman İşletmeciliği Anonim Şirketi adı ile faaliyet gösteren ve hisselerinin bir kısmı Borsa İstanbul’da TLMAN kodu ile işlem gören Trabzon Liman kimin ortaklık yapısı nasıl ve daha pek çok sorunun detaylı cevabı içeriğimizde derlenmiştir.

Trabzon Liman Kimin Ortaklık Yapısı Nasıl?

Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş. ortaklık yapısı güncel olarak aşağıdaki gibidir:

 • EREĞLİ TEKSTİL TURİZM SAN. VE TİC. A.Ş. – yüzde 33,03
 • ALBAYRAK TURİZM SEYAHAT İNŞAAT TİCARET A.Ş. – yüzde 26,92
 • Diğer – yüzde 40,05

Bu noktada akıllara gelebilecek Ereğli Tekstil kimin sorusuna; firmanın hakim ortağı olduğu Tümosan ile ilgili haberde cevap vermiştik…

Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş. Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşmaktadır:

 • Nuri Albayrak – Yönetim Kurulu Başkanı
 • Mesut Muhammet Albayrak – Yönetim Kurulu Başkan Vekili
 • Halit Muzaffer Ermiş – Yönetim Kurulu Üyesi
 • Faruk Albayrak – Yönetim Kurulu Üyesi
 • Mehmet Nuri Gökalp – Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
 • Türkiye Denizcilik İşletmeleri Anonim Şirketi adına Sinan Aksu
 • Ali Gülbaran – Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Trabzon Liman Hissesi TLMAN Performansı Nasıl?

Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş. hissesi Borsa İstanbul’da 2018 yılı başından bu yana TLMAN kodu ile işlem görmektedir. Yaklaşık 3 yıldır BIST’te işlem gören TLMAN hisse 2018 yılı başında 18,75 lira seviyesinde bulunuyordu. Uzun süre gerileyen hissenin 19 lira düzeyine dönmesi ancak 2020 yılı Eylül Ayı’nda gerçekleşti. Akabinde hızla tırmanışa geçen TLMAN kısa sürede 30 lirayı da aştı.

2020 yılı Ekim Ayı’nda bu yana 30 liranın üzerinde bulunan TLMAN 17 Aralık 2020 günü itibari ile 32 liranın üzerinde işlem görmektedir. TLMAN son 1 yıllık grafiği incelendiğinde; hissenin gördüğü en düşük seviyenin 7,12 lira ve en yüksek seviyenin de 45,26 lira olduğu kaydedilmiştir. TLMAN hissenin 2020 yılının kalan günlerinde ve 2021 yılında nasıl bir grafik çizeceği piyasa aktörleri ve yatırımcılar tarafından merakla takip edilmektedir.

Trabzon Liman Haberleri KAP ve İletişim Bilgileri

Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş borsaya kote bir şirket olup firma hakkındaki haberler Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a bildirilmektedir. Şirket hakkındaki güncel haberler KAP üzerinden takip edilebileceği gibi ulusal medyadan da takip edilebilecektir. Trabzon Liman İşletmeciliği KAP sayfası bağlantı adresi yazımızın sonunda yer almaktadır. Trabzon Liman İşletmeciliği iletişim kanalları aşağıdaki gibidir:

 • Alport – Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş. Adres: İskenderpaşa Mah. Rıhtım Sok No:13 TRABZON
 • Trabzon Liman İşletmeciliği Tel: 0 462 377 60 50 ve 0 462 377 60 60
 • Trabzon Liman İşletmeciliği Fax: 0 462 322 10 04 ve 0 462 377 60 70

Trabzon Liman İşletmeciliği KAP sayfası bağlantı adresi: https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bilgileri/genel/4570-trabzon-liman-isletmeciligi-a-s