MGROS: Migros’tan Ramstore Makedonya Operasyonları

MGROS: Migros’tan Ramstore Makedonya Operasyonları

1 Şubat 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

MGROS: Migros’tan Ramstore Makedonya operasyonları açıklaması geldi! 1 Şubat 2021 Pazartesi günü Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a yapılan açıklama haberimiz devamında detaylandırılmıştır. Borsa hizmet sektörü şirketleri ve hisseleri 2021 listesi için de buraya göz atabilirsiniz.

MGROS: Migros’tan Ramstore Makedonya Operasyonları Açıklaması

Migros tarafından yapılan açıklama şu şekildedir:

” Kuzey Makedonya’da faaliyet göstermekte olan bağlı ortaklığımız Ramstore Macedonia DOO (“Ramstore Makedonya”) 1 Ocak-30 Eylül 2020 dönemi itibarıyla Şirketimizin konsolide satışlarının yaklaşık yüzde 1,2’sini oluşturmaktadır. Bağlı ortaklığımız, Kuzey Makedonya’da alışveriş merkezi işletmeciliği ve perakende operasyonları ekseninde faaliyet göstermektedir.

Şirketimizin büyüme hedefleri ve faaliyet gösterdiği pazarlarda odaklanma stratejisi doğrultusunda, Ramstore Makedonya operasyonlarına yönelik yeniden değerlendirme yapılmıştır.

Değerlendirme neticesinde, Ramstore Makedonya’nın %99 hissesine sahip olan, bağlı ortaklığımız Ramstore Bulgaria EAD’nın (Ramstore Bulgaristan”) %100 hissesinin CITY PLAZA DOO Skopje’ye (“Alıcı”) satışı için görüşmelere başlanmış olup, alıcı ile Şirketimiz arasında söz konusu satışa ilişkin bir ön sözleşme imzalanmıştır.

Konuya ilişkin hisse devir sözleşmesi imzalanmasına yönelik görüşmeler devam etmektedir.

Şirketimizin meşru çıkarlarının zarar görmemesi ve yatırımcıların yanıltılmasına yol açmaması amacıyla bu konuya ilişkin yapılacak görüşmelerin kamuya açıklanmasının ertelenmesine ilişkin daha önce karar alınmıştır. “

Migros Hissesi MGROS Ne Durumda?

Migros hisseleri 21 Ocak 2021 Pazartesi gününü 44,16 liradan kapatmıştır. MGROS grafiği incelendiğinde; 2021 yılına 42,8 lira seviyesinden giren hissenin aradan geçen 1 aylık zaman diliminde 1,4 lira civarında prim yaptığı görülmektedir.