KRVGD: Kervan Gıda’dan Yeni Yatırımlar Hakkında Bilgilendirme Açıklaması

KRVGD: Kervan Gıda’dan Yeni Yatırımlar Hakkında Bilgilendirme Açıklaması

14 Nisan 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

KRVGD: Kervan Gıda’dan yeni yatırımlar hakkında bilgilendirme açıklaması… Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi artan Licorice talebini karşılamak için 5.000 ton/yıl kapasiteli yeni hat yatırımına karar verdiğini duyurdu. Yeni hatla birlikte kapasitenin % 40 oranında artarak 17.500 ton / yıl seviyesine yükseleceği belirtildi. Yeni hattın 2021 yılı Aralık ayında devreye girmesinin planlandığı deklare edildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca Kervan Gıda Genel Kurul’u ertelendi haberi için de buraya göz atılabilir.

KRVGD: Kervan Gıda’dan Yeni Yatırımlar Hakkında Bilgilendirme Açıklaması

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimizin Licorice kategorisindeki üretim kapasitesi, 2020 yılı sonunda devreye giren yeni hattımız ile birlikte 12.500 ton/yıl olmuştu. Güncel durumda %90 üzerinde kapasite kullanım oranı ile çalışan Licorice hatlarımıza ek olarak, artan Licorice talebini karşılamak için 5.000 ton/yıl kapasiteli yeni hat yatırımına karar verilmiştir. Yeni hatla birlikte kapasitemiz %40 artarak 17.500 ton/yıl seviyesine yükselecektir. Yeni hattımızın 2021 yılı Aralık ayında devreye girmesi planlanmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. ”

Özel Durum Açıklaması (Genel)
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği
Açıklamalar

Kervan Gıda’dan yeni yatırımlar hakkında bilgilendirme açıklaması haberi için yararlanılan kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/927875