KONTR: Kontrolmatik Enka’dan 4 Milyon Dolarlık İş Aldı (ENKAI)

KONTR: Kontrolmatik Enka’dan 4 Milyon Dolarlık İş Aldı (ENKAI)

10 Şubat 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

KONTR: Kontrolmatik Enka ile 4 milyon dolarlık sözleşme imzaladı. Daha önce görüşmelerine başlandığı duyurulan; ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş. ye ait Gürcistan’da yer alan Upper Namakvhani Hidroelektrik Santrali ve Lower Namakvhani Hidroelektrik Santrali olmak üzere toplamda 434 MW büyüklüğündeki Namakvhani Hidroelektrik Santral Projesi kapsamında 220kV Indoor GIS Sistemi Temini işinin vergiler hariç 3.995.392,35 USD bedelle 10.02.2021 tarihi itibariyle sözleşme altına alındığı açıklandı. Süreç hakkındaki açıklamalar haberimiz devamında detaylandırılmıştır. Borsa hizmet sektörü şirketleri ve hisseleri 2021 listesi için de buraya göz atabilirsiniz.

KONTR: Kontrolmatik Enka’dan 4 Milyon Dolarlık İş Aldı (ENKAI)

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik Anonim Şirketi tarafından 4 Ocak 2021 günü kamuoyuna şu açıklama yapılmıştı:

” Şirketimizin.
ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş. ye ait Gürcistan’da yer alan Upper Namakvhani Hidroelektrik Santrali ve Lower Namakvhani Hidroelektrik Santrali olmak üzere toplamda 434 MW büyüklüğündeki Namakvhani Hidroelektrik Santral Projesi kapsamında 220kV Indoor GIS Sistemi Temini; tasarım, imalat, mühendislik hizmetleri, fabrika testlerinin yapılması, sistemin sahaya teslimi, montaj süpervizörlük hizmeti, sistemin yüksek gerilim testlerinin yapılması işleri için vermiş olduğu vergiler hariç 3.995.392,35 USD tutarındaki teklif kabul edilmiş olup sözleşme görüşmelerine başlanmıştır.
Sözleşme görüşmelerinin olumlu ya da olumsuz şekilde tamamlanması sonrasında gerekli açıklamalar yatırımcılarımız ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.
Kamuoyuna ve sayın yatırımcılara saygıyla duyurulur.”
Bugün (10 Şubat 2021) itibari ile bahse konu sözleşmenin imzalandığı şu ifadeler ile duyuruldu:
” 04.01.2021 tarihli açıklamamızda,

Şirketimizin
ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş. ye ait Gürcistan’da yer alan Upper Namakvhani Hidroelektrik Santrali ve Lower Namakvhani Hidroelektrik Santrali olmak üzere toplamda 434 MW büyüklüğündeki Namakvhani Hidroelektrik Santral Projesi kapsamında 220kV Indoor GIS Sistemi Temini; tasarım, imalat, mühendislik hizmetleri, fabrika testlerinin yapılması,sistemin sahaya teslimi, montaj süpervizörlük hizmeti, sistemin yüksek gerilim testlerinin yapılması işleri için vermiş olduğu vergiler hariç 3.995.392,35 USD tutarındaki teklifimize ilişkin sözleşme görüşmelerine başlandığı kamuoyuna duyurulmuştu.
Söz konusu sözleşme vergiler hariç 3.995.392,35 USD bedelle 10.02.2021 tarihi itibariyle imzalanmıştır.
Kamuoyuna ve sayın yatırımcılara saygıyla duyurulur. “