IMASM Halka Arz Tarihi (Talep Toplama) Belli Oldu

IMASM Halka Arz Tarihi (Talep Toplama) Belli Oldu

17 Nisan 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

IMASM halka arz tarihi belli oldu… 14 Nisan 2022 Perşembe günü yayımlanan SPK Bülteni’nde halka arzına onay verilen şirketler arasında bulunan İmaş Makine Sanayi Anonim Şirketi (imasm) talep toplama tarihleri 20-21-22 Nisan 2022 (Çarşamba – Perşembe – Cuma) olarak belirlendi. İmasm halka arzında İttifak Holding A.Ş.’ye ait 7.000.000 TL nominal değerli paylar ve 7 milyon TL de bedelli sermaye artırımı payı olmak üzere toplam 14 milyon lot hisse 15 TL fiyattan satılacak. Halka arz, bireysele eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek. Haberimiz devamında imasm halka arzına dair detaylar yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

IMASM Halka Arz Tarihi (Talep Toplama) ve Detayları

Imasm halka arzında Mevcut ortaklardan İttifak Holding A.Ş.’ye ait 7.000.000 TL nominal değerli paylar ve 7 milyon TL de bedelli sermaye artırımı payı bireysele eşit dağıtım yöntemi ile halka arza konu edilecek. Toplamda 14 milyon lot hisse 15,00 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak ve yeterli talep gelmesi durumunda imasm halka arz büyüklüğü 210 milyon TL olarak gerçekleşecek.

İmaş Makine Sanayi Anonim Şirketi (imasm) talep toplama tarihleri 20-21-22 Nisan 2022 (Çarşamba – Perşembe – Cuma) olarak belirlendi. İmasm halka arzı, bireysele eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek.

İmasm Ne Zaman İşleme Başlayacak?

Önümüzdeki hafta halka arzı gerçekleştirilecek olan İmaş Makine Sanayi Anonim Şirketi (imasm) hissesinin Borsa İstanbul’da işleme başlama tarihi ise henüz netleşmedi. Gelecek hafta gerçekleştirilecek halka arzın akabinde 25 Nisan 2022 Pazartesi günü ile başlayan hafta içerisinde imasm hisselerinin Borsa İstanbul’da işleme başlaması kuvvetle muhtemel. Bununla birlikte imasm hissesinin işleme başlama tarihi kamuoyu ile paylaşıldığında haber sitemizde bununla ilgili bilgiye de yer verilecektir.