ECILC: EİS Eczacıbaşı Kartal Arazisi Açıklaması ( ECZYT )

ECILC: EİS Eczacıbaşı Kartal Arazisi Açıklaması ( ECZYT )

5 Şubat 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

EİS Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; Kartal Belediyesi Meclisi’nce 04.02.2021 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda Eczacıbaşı Holding A.Ş.’nin maliki olduğu İstanbul İli Kartal ilçesindeki arazinin de yer aldığı alt bölgelere ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planlarının kabul edildiği belirtilerek konu hakkında bilgilendirilme yapıldı. ECILC: EİS Eczacıbaşı Kartal’daki Arazi açıklaması haberimiz devamında yer almaktadır. Ayrıca Eczacıbaşı Yatırım Holding kimin ortaklık yapısı nasıl ve ne iş yapar buradan göz atabilirsiniz.

ECILC: EİS Eczacıbaşı Kartal Arazisi Açıklaması

EİS Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmiştir:

İlgili Şirketler
[ECZYT]

” Kartal Belediyesi Meclisi’nce 04.02.2021 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda Eczacıbaşı Holding A.Ş.(*)‘nin maliki olduğu İstanbul İli Kartal ilçesindeki arazinin de yer aldığı alt bölgelere ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planlarının kabul edildiği, öğrenilmiştir.

Söz konusu karar kapsamında, 1/1000 ölçekli uygulama imar planının kesinleşmesi için İstanbul Büyükşehir ve Kartal Belediyelerince yürütülecek prosedürlerin tamamlanmasını müteakip, uygulama imar planlarının onanmasının kesinleşmesi durumunda kamuya açıklama yapılacaktır.

(*) İstanbul İli Kartal ilçesindeki arazinin mülkiyeti Şirketimize ait olmayıp, ana ortaklığımız Eczacıbaşı Holding A.Ş.’nin mülkiyetindedir. Eczacıbaşı Holding A.Ş.’nin sermayesinde Şirketimiz %37,28; Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş. %11,54 oranında pay sahibidir. ”

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)