Borsada Sağlık Sektörü Hisseleri 2021 BİST Sağlık Şirketleri!

Borsada Sağlık Sektörü Hisseleri 2021 BİST Sağlık Şirketleri!

27 Aralık 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Günümüzde Borsa İstanbul (BİST) pay piyasasında işlem gören 392 şirket bulunmaktadır. Borsada işlem gören şirketler sektörlerine göre sınıflandırılmış olup, hemen her sektörden şirket yer almaktadır. Borsada işlem görmek için gereken niteliklere göre şirketler belirlenmekte olup bu kapsamda uygun koşulları sağlayamayan şirketler borsadan çıkarılırken, yeni şirketler de borsaya alınabilmektedir. BİST sağlık sektörü hisseleri ve şirketleri 2021 hangileridir yatırımcılar tarafından merak edilmektedir. Sağlık sektörü hisseleri borsada “Eğitim, Sağlık, Spor ve Diğer Sosyal Hizmetler” kategorisi altında yer almaktadır. Borsada sağlık sektörü hisseleri 2021 listesi yazının devamında yer almaktadır.

Borsada Sağlık Sektörü Hisseleri 2021 BİST

Borsa İstanbul sağlık sektörü hisseleri Eğitim, Sağlık, Spor ve Diğer Sosyal Hizmetler hisseleri sınıfında yer almaktadır. Bu ana kategoride yer alan şirketler ve hisse kodları aşağıdaki gibidir:

1 BJKAS – BEŞİKTAŞ FUTBOL YATIRIMLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

2 FENER – FENERBAHÇE FUTBOL A.Ş.

3 GSRAY – GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş.

4 LKMNH – LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK, TURİZM, EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞAAT TAAHHÜT A.Ş.

5 MPARK – MLP SAĞLIK HİZMETLERİ A.Ş.

6 SERVE – SERVE FİLM PRODÜKSİYON EĞLENCE A.Ş.

7 TSPOR – TRABZONSPOR SPORTİF YATIRIM VE FUTBOL İŞLETMECİLİĞİ TİCARET A.Ş.

BİST Eğitim, Sağlık, Spor ve Diğer Sosyal Hizmetler kategorisi kapsamında yer alan kategoriler ve bu kategorilerdeki şirketler ile hisse kodları aşağıdaki gibidir:

  • Sanat, eğlence, boş zamanları değerlendirme hizmetleri – Bu kategoride henüz bir şirket bulunmamaktadır.
  • İnsan sağlığı ve sosyal hizmetler – LKMNH – LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK, TURİZM, EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞAAT TAAHHÜT A.Ş. ve MPARK – MLP SAĞLIK HİZMETLERİ A.Ş.
  • Yaratıcı sanatlar gösteri sanatları ve eğlence faaliyetleri – SERVE – SERVE FİLM PRODÜKSİYON EĞLENCE A.Ş.
  • Spor faaliyetleri eğlence ve oyun faaliyetleri – BJKAS – BEŞİKTAŞ FUTBOL YATIRIMLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş., FENER – FENERBAHÇE FUTBOL A.Ş., GSRAY – GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş., TSPOR – TRABZONSPOR SPORTİF YATIRIM VE FUTBOL İŞLETMECİLİĞİ TİCARET A.Ş.

Borsa Sağlık Sektörü Hisseleri 2021!

Yukarıdaki bilgileri ışığında, Lokman Hekim Engürüsağ Sağlık, Turizm, Eğitim Hizmetleri ve İnşaat Taahhüt A.Ş ile MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş için BİST sağlık sektörü şirketleridir diyebiliriz.

Kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/