Akbank Tarım Kredileri İle Çiftçiyi Destekliyor!

Akbank Tarım Kredileri İle Çiftçiyi Destekliyor!

26 Kasım 2019 0 Yazar: Suat Bulut

Özel sektör bankacılığın ülkemizdeki en önde gelen aktörlerinden biri konumunda bulunan Akbank tarım kredileri ile çiftçiyi de desteklemeye devam ediyor. Akbank tarım kredileri dahilinde; sera kredisi, traktör kredisi, arazi alım kredisi, damla sulama kredisi, ticari araç kredisi ve uzun vadeli yatırım kredisi gibi pek çok farklı seçenek sunuyor.

Akbank Traktör Kredisi

Akbank traktör kredisi ürünü ile traktör satın almak isteyen çiftçilere cazip fırsatlarla nakit desteği sağlıyor. Akbank traktör kredisi uyarınca çekilen nakit ile sıfır kilometre traktör alınabildiği gibi ikinci el traktör de alınabilmektedir. Akbank traktör kredisi, sıfır kilometre traktörlerin fatura değerinin yüzde 80’ine kadar kullanılabilmektedir. Akbank traktör kredisi 2.el traktör alımı için de krediye konu traktörün kasko bedelinin yüzde 60’ına kadar kullanılabilmektedir. Akbank çiftçi kartı Akbank tarım kart hakkında detaylı bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Akbank traktör kredisi dahilinde kullanılan finansman; gerek ikinci el traktör satın alımı için olsun ve gerekse sıfır kilometre traktör satın alımı için olsun, 60 aya kadar vadelendirilerek bankaya geri ödenebilmektedir. Traktör kredisi geri ödemeleri aylık sabit taksitlerle yapılabildiği gibi, çiftçinin yetiştirdiği ürüne göre hasat dönemlerinde de yapılabilecek şekilde ayarlanabilmektedir.

Çiftçilere cazip faiz oranı ile traktör kredisi imkanı sağlayan Akbank anlaşmalı olduğu firmalardan yapılan traktör alımlarında ise uyguladığı faiz oranını daha da düşük seviyelere çekebilmektedir.

Akbank Sera Kredisi

Hali hazırda sera üretimi yapan yahut sıfırdan sera kurarak üretime geçmek isteyenler için Akbank sera kredisi imkanı sağlamaktadır. Akbank sera kredisi kapsamında kullanılan finansman 84 aya kadar vade ile bankaya geri ödenebilmektedir. Müşteriler taksitlerini ister ayda bir, isterlerse de ürün hasat dönemlerinde toplu ödeme şeklinde ayarlayabilmektedir.

Akbank Ürün Ön Finansman Kredisi

Ekim ve üretim esnasında maddi desteğe ihtiyaç duyan çiftçiler, hasat dönemlerinde elde edecekleri gelire kadar ekonomik olarak zorlanabilmektedir. Bu dönemde Akbank ürün ön finansman kredisi ile çiftçiye destek sağlamaktadır. Çiftçiler ürün hasadında borçlarını ödeyebilmekte, diledikleri halde ödemesiz dönem tercihi de yapabilmektedir.

Akbank Arsa/ Bahçe / Tarla Kredisi

Tarım alanlarını genişletmek isteyen üreticiler için Akbank arsa alım kredisi imkanı sunuyor. Akbank bahçe alım kredisi veya Akbank tarla alım kredisi olarak da nitelendirilebilecek bu kredi ürünü kapsamında elde edilen finansman bankaya 84 aya kadar vade ile geri ödenebilmektedir. Ayrıca çiftçinin mahsul dönemlerinde toplu geri ödeme seçeneği de bulunmaktadır.

Akbank Ticari Araç Kredisi

Üretim aşamalarında ticari araç ihtiyacı duyan üreticiler bu ihtiyaçlarını Akbank’tan edinecekleri ticari araç kredisi ile giderebilmektedirler. Akbank ticari araç kredisi dahilinde kullanılan nakit ile sıfır kilometre araç alınabileceği gibi, ikinci el ticari araç da alınabilmektedir. Akbank ticari araç kredisi uyarınca elde edilen finansmanın geri ödemesi bankaya 60 aya kadar vade ile yapılabilmektedir.

Akbank Damla Sulama Kredisi

Gerek su tasarrufu ve gerekse ürün verimi artırma noktasında önemli bir yapılanma olan damla sulama kurulum aşamasında ise yüklü bir maliyet gerektirmektedir. Damla sulama maliyetini karşılamak için likidite gereksinimi duyan çiftçiler bu ihtiyaçlarını Akbank damla sulama kredisi ile giderebilmektedirler. Akbank damla sulama kredisi kapsamında kullanılan finansman 36 aya kadar vade ile geri ödenebilmektedir. Üreticiler kredi geri ödemelerinde mahsul dönemlerini de tercih ederek toplu ödeme de yapabilmektedir.

Akbank Uzun Vadeli Tarımsal Yatırım Kredisi

Tarımsal yatırımlarını çeşitlendirecek, geleceğe yönelik yeni hamleler yapacak üreticiler için Akbank uzun vadeli tarımsal yatırım kredisi imkanı sunmaktadır. Akbank uzun vadeli tarımsal yatırım kredisi kapsamında kullanılan nakit 84 aya kadar vade ile Akbank’a geri ödenebilmektedir.

Akbank Tarımsal Ekipman Kredisi

Tarımsal alanda üretim esnasında gerekli olan ekipmanın finansmanının sağlanması sıkıntılı bir hal alabiliyor. Bu gibi durumlarda Akbank tarımsal ekipman kredisi imkanı sağlayarak üreticiye destek olmaya devam ediyor. Akbank tarımsal ekipman kredisi sıfır ekipmanlar için kullanılabildiği gibi, ikinci el tarım ekipmanları için de kullanılabilmektedir. Kullanılan tarım ekipmanı kredisinin geri ödemesi bankaya 60 ay vadeye kadar yapılabilmektedir. Aylık taksitler, çiftçinin üretim ve mahsul durumuna göre yıllık taksitler şeklinde de ayarlanabilmektedir.

Akbank tarım kredileri hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek ve Akbank tarım kredisi başvurusu yapmak için Akbank şubeleri ile şahsen görüşmekte fayda vardır.