Zemin Kaplamanın Bir Numarası Hakkında Bilmedikleriniz

Zemin Kaplamanın Bir Numarası Hakkında Bilmedikleriniz

3 Temmuz 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Tartan zemin kaplama ile spor sahalarında sporun keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Günümüzde sıklıkla kullanılan bu malzeme hakkında öğrenecekleriniz ise size zemin kaplama konusunda birçok yeni ve güncel bilgi sunuyor.  Tüm açık alan spor zeminleri tartan zemin kaplama sistemi ile kaplanması tavsiye edilmektedir. Bunun başlıca sebebi,  Epdm ve kauçuk hammaddesi ile dayanıklı ve darbelere karşı korunaklı olmasıdır. Böylece düşme ve darbelere karşı korunan sporcular, çocuklar ve yetişkinler güvenle spor yapabilme olanağına sahip olurlar. Güvenli sporun bir numaralı adresi tartan zemin kaplama, kaliteli ve dirençli özellikleri ile adını sektörde üst sıralara taşımaya devam ediyor.

Genellikle 8 ya da 13 mm kalınlıkta olan üst tarafı epdm kauçuk, alt tarafı sbr malzemesinden oluşan tartan zemin kaplama esnek yapısı sayesinde sporculara güvenli bir alan oluşturur. Bisiklet ve yürüyüş yollarının vazgeçilmezi tartan zemin kaplama dış mekanlarda çokça tercih edildiği gibi iç mekanlarda da sıklıkla kullanılır. Otopark ve garajlarda, teras ve balkonlarda, huzurevlerinde ve alış veriş merkezlerindeki bebek odalarında mutlaka tercih edilmelidir.

Tartan Zemin Uygulamasının Avantajlarını Biliyor Muydunuz?

Esnek yapısı sayesinde düşme riskini sıfıra indiren tartan zemin kaplama, aynı zamanda darbeler ve herhangi büyük güç kullanımında da zeminde sıkıntı yaratmaz. Tartan zemin kaplamanın avantajları saymakla bitmez!

Düz yapısı ve bünyesinde çıkıntılar bulundurmadığı için zemin üzerinde yürümek oldukça kolay ve rahattır. Tartan zemin kaplama insana, yormayan ve enerjisini tüketmeyen bir yürüyüş sunar. Tartan zemin kaplama ile sağlıklı yürüyüşlere merhaba diyebilirsiniz.

Tartan zemin kaplamanın bir diğer avantajı da kötü hava şartları ile mücadele edebilme özelliğidir. Yaz aylarının kavurucu sıcağı ile baş edebilirken, kış aylarının dondurucu soğuğu ile de savaşır. Asla pes etmez! Yağmurlu havalarda su emici özelliğinden dolayı kalitesinden ve renginden asla ödün vermeyen tartan zemin kaplaması bu sağlam yapısı sayesinde uzun yıllar boyunca ilk günkü görüntüsünü korur. Tüm bu özellikleri sunması ise neden sıklıkla tercih edilen bir ürün olduğunu açıklar niteliktedir.

Sbr İle Epdm Farklılıklarıyla Dikkat Çekiyor

Kauçuk zemin kaplama, alt katmanında sbr barındırırken üst katmanında da epdm granürü barındırır. Bu oluşan güçlü hamur sayesinde tartan zemin kaplama dış mekanda oldukça dayanıklıdır. Yapısında kullanılan doğal ürünlerden dolayı kimsenin sağlığını tehlikeye atmaz. Asla kanserojen madde içermez. Günlük hayatta fark etmesek de pek çok alanda karşılaştığımız tartan zemin kaplamasını daha çok alanda kullanmalı ve kalitesinden faydalanmalıyız.