YONGA: Yonga Mobilya Fabrika Çatısında Elektrik Üretecek!

YONGA: Yonga Mobilya Fabrika Çatısında Elektrik Üretecek!

10 Şubat 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

YONGA: Yonga Mobilya fabrika çatısında elektrik üretecek! Yonga Mobilya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; Göktekin Enerji A.Ş. ile varılan anlaşma neticesinde fabrika tesislerinin çatıları üzerinde 840 kWe gücünde Güneş enerji santrali kurulacağı belirtildi. Haberimiz devamında açıklama detayları belirtilmiş ve YONGA hisse performansı değerlendirilmiştir. Ayrıca Yonga Mobilya kimin ortaklık yapısı nasıl buradan göz atabilirsiniz.

YONGA: Yonga Mobilya Fabrika Çatısında Elektrik Üretecek!

Şirketten yapılan açıklama aşağıdaki gibidir:

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? – Hayır (No)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi? – Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi –

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? – Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar

“ Şirketimiz ile Göktekin Enerji A.Ş. Şirketi arasında fabrika tesislerimizin çatıları üzerinde 840 kWe gücünde Güneş enerji santrali kurulması konusunda ön anlaşmaya varılmıştır.

Kamuoyuna duyurulur. ”

Yonga Hisse Ne Durumda?

1974 yılında kurulan Yonga Mobilya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi hisseleri Borsa İstanbul’da (BIST) YONGA kodu ile işlem görmektedir. Yonga Mobilya son yılları en hareketli geçiren hisseler arasında yer almaktadır. Hissede meydana gelen keskin çıkışlar ve keskin inişler son dönemde nispeten dengelenmiştir. Piyasa öncesi işlem platformunda (eski adı ile serbest işlem platformu) işlem gören Yonga 10 Şubat 2021 Çarşamba günü itibari ile 33,5 lira seviyesinden işlem görmektedir. YONGA’nın son 52 haftalık verileri incelendiğinde işlem gördüğü en düşük seviye 8,10 lira olarak kayıtlarda yer almaktadır.