Yerli ve Yabancı En Güvenilir 10 Kripto Borsaları

Yerli ve Yabancı En Güvenilir 10 Kripto Borsaları

11 Ekim 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

Kullanıcı verilerini en iyi şekilde koruyan, sahip olduğu özelliklerle dikkat çeken en güvenilir kripto borsalarını derledik.

Her geçen gün daha da yaygınlaşmaya ve gelişmeye devam eden kripto borsası sebebiyle karşımıza birçok farklı bitcoin sitesi çıkıyor. Peki ya bunların kaç tanesi güvenilir? Bu sorunun yanıtını sizler için hazırladığımız içerikte bulabilirsiniz.

  1. Binance

Türkiye’nin en çok kullanılan kripto para borsalarından biri olan Binance, 350’den fazla kripto para birimine ev sahipliği yapmaktadır. 90 milyon kişinin verisini güvenli bir şekilde muhafaza eden Binance, düşük komisyon oranıyla fark yaratıyor. Türkiye’ye özel şubeye sahip olmasından dolayı TL üzerinden kripto alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 7/24 hizmet veren canlı destek sayesinde dilediğiniz sorunun yanıtını kolayca bulabilirsiniz.

  1. BtcTurk

Sadece birkaç adımda üye olarak kullanıma başlayabileceğiniz BtcTurk, Türkiye’nin ilk kurulan kripto borsalarından. En iyi Türk kripto borsaları arasında yer alan ve 2013 yılından itibaren hizmet vermeye başlayan BtcTurk, yılların verdiği avantaj sayesinde hem güvenilir hem de kolay kullanılabilir arayüzüyle kullanıcı dostu bir bitcoin sitesidir. Aynı zamanda anlaşmalı olduğu bankalar üzerinden 7 gün 24 saat boyunca rahatlıkla işlem yapabilirsiniz.

  1. FTX TR

2019 yılında kurulan FTX, diğer sitelere göre çok daha geç bir tarihte kurulsa da kısa sürede gösterdiği büyümü sayesinde adını tüm dünyaya duyurmaya başardı. Düşük komisyon oranıyla kullanıcıların dikkatini çeken bu kripto borsası, sunduğu Türkçe dil desteğiyle ülkemizde en çok kullanılan bitcoin sitelerin arasında yer alıyor. Sayısız üyeye sahip olan FTX TR, kullanıcıların güvenini kazanmayı başarmış durumda.

  1. Coinbase

103 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Coinbase, 2012 yılında San Francisco, Kalifornia’da kurulmuştur. 100’ün üzerinde ülkede hizmet veren bu kripto para borsası, sahip olduğu ün ve yüksek kullanıcı sayısı sayesinde güvenirliğini kanıtlamayı başarıyor. Kullanıcıların verilerini çevrimdışı bir şekilde depolayan Coinbase, böylelikle yaşanabilecek veri hırsızlığını önlemiş oluyor. Ayrıca 250.000 dolara kadar sigorta desteği de sunmaktadır.

  1. Gate.io

Gate.io’nun yatırım kopyalama özelliği sayesinde belirli kullanıcıların hangi kripto birimlerinden kazandığını görebilir, yatıracağınız miktar doğrultusunda sizde kolayca kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca burada NFT oluşturarak kolayca ek kazanç elde edebilirsiniz. Birçok kullanıcı tarafından Gate.io güvenilir mi? sorusunun yanıtı merak edilirken 2013 yılından beri hizmet veren bu platform, kullanışlı arayüzü ve sahip olduğu özellikler sayesinde hem güvenilir hem de en iyi kripto borsaları arasında yer almaktadır.

  1. Huobi

Güvenlik üzerine yaptığı yatırımlar sayesinde yoğun ilgi gören Huobi, en güvenilir kripto borsaların başında geliyor. Yüksek güvenlik özellikleriyle nam salan Huobi’de tam 9 yıl boyunca herhangi veri hırsızlığı yaşanmamıştır. 10 milyondan fazla kullanıcının işlem yaptığı kripto sitesi, 200’ü aşkım ülkede hizmet vermektedir.

  1. Paribu

Türkiye’nin en bilindik kripto borsalarından olan Paribu, kullanıcı dostu arayüzü sayesinde kişinin rahat bir şekilde işlem yapabilmesini sağlıyor. 2017 yılından beri aktif olarak hizmet veren bitcoin sitesinde kriptolara ek olarak takım tokenlerini de bulabilirsiniz. 5 milyondan fazla kullanıcının işlem yaptığı Paribu, özel şifreleme sistemiyle verileri en güveli şekilde muhafaza etmektedir.

  1. KuCoin

Kullanıcılara sunduğu 7/24 müşteri hizmeti desteği sayesinde soruların yanıtsız kalmamasını sağlayan KuCoin, 700’den fazla coine sahiptir. 200’ün üzerinde ülkede hizmet veren bitcoin sitesinde NFT alım satımı da yapabilirsiniz. Diğer sitelere oranla daha düşük komisyon ücreti alan KuCoin, halkın borsası olarak bilinmektedir.

  1. Bitstamp

2011 yılından beri hızlı ve kolay bir şekilde kullanıcıların işlem yapabilmesini sağlayan Bitstamp, sahip olduğu banka seviyesindeki güvenlik sistemi sayesinde adını en güvenilir kripto siteleri arasına yazdırmayı başarıyor. 7/24 müşteri hizmeti desteği bulabileceğiniz sitede yaşadığınız sorunları kolayca çözüme kavuşturabilirsiniz. Kolay kullanımlı Bitstamp, Lüksemburg merkezli ilk kripto borsalarından birsidir.

  1. Bitfinex

2012 yılında kurulan Bitfinex, kullanıcı bilgilerinin ve fonlarının güvenliği en üst seviyede olan nadir bitcoin sitelerinin başında geliyor. Tam 52 ülkede hizmet veren Bitfinez, kişiselleştirilebilir arayüzüyle kullanıcıya rahat bir çalışma imkanı sunuyor. Gelişmiş grafik özellikleriyle farkını ortaya koyan bu kripto borsası, birçok sitede olmayan güvenlik sistemleriyle verileri en iyi şekilde depolamaktadır.

En güvenilir kripto borsaları hangileri?

Sahip oldukları güvenlik özellikleri sayesinde en güvenilir kripto borsaları arasında: Binance, BtcTurk, FTX TR, Coinbase, Gate.io, Huobi, Paribu, KuCoin, Bitstamp ve Bitfinex yer almaktadır.

Kripto para birimleri güvenilir mi?

Kripto para birimlerinin birbirinden farklı amacı vardır. Çoğu güvenilir olsa da bazıları yeterli parayı elde ettikten sonra kendisini geri çekerek onlarca kişiyi dolandırabilir. Bu yüzden alacağınız coini iyi bir şekilde araştırdıktan sonra hareket etmeniz gerekmektedir.

Bitcoin ne demek?

Bitcoin 2009 yılında piyasaya sürülen kripto para birimidir ve günümüzde en değerli coin olarak bilinmektedir.

Kaynak: https://www.neoldu.com/kripto-para/bitcoin-siteleri