YEOTK: YEO Solar ESMÖD Ana Sponsoru Oldu

YEOTK: YEO Solar ESMÖD Ana Sponsoru Oldu

13 Ekim 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

YEOTK: YEO Solar ESMÖD ana sponsoru oldu… YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri Anonim Şirketi firmalarından YEO Solar’ın; Enerji Sistemleri Mühendisleri ve Öğrencileri Derneği ESMÖD’ün ana sponsoru olduğu açıklandı. YEO Solar ve ESMÖD hakkında detaylı bilgi haberimiz devamında yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca YEOTK haberleri için de buraya göz atılabilir.

YEOTK: YEO Solar Hakkında

YEO Solar, YEO Grup’a bağlı, Türkiye’de ve tüm Dünya’da tamamen Güneş Enerjisi Santralleri alanında faaliyet gösteren komple entegre bir EPC firmasıdır. Türkiye’deki Güneş enerjisi pazarında anahtar teslim kurulum hizmetlerinin yanı sıra, Ukrayna ve Batı Avrupa ülkelerinde proje geliştirme ve EPC hizmetleri ile aktif rol almaktadır. Bununla birlikte Hibrit enerji santrallerinde mevzuat uzmanlığı, detay mühendislik çalışmaları, önlisans / lisans tadilatı işlemlerinin yürütülmesi, kurulumu ve işletme & bakım hizmetlerini anahtar teslim olarak sunmaktadır.

Çatı Üstü Güneş Enerjisi Santrallerinden Hibrit Enerji Sistemlerine kadar komple anahtar teslim hizmet sunan YEO Solar, projelerindeki tüm ekipmanları en yüksek kalite ve teknolojiye sahip güvenilir tedarikçilerinden sağlayarak projenin her adımında yatırımcıya güvenilir hizmet sunmaktadır. Uzman mühendislik kadrosu, dijital gelişmelerle güncellenen son teknoloji yapılanmasıyla yenilenebilir enerji üretimine katkıda bulunmaktadır. YEO Solar, YEO Grup’a bağlı diğer grup firmalarının uzmanlık, tecrübe ve sundukları imkanlara direkt olarak ulaşabilmekte ve bu imkanları yatırımcıları için kullanabilmektedir.

ESMÖD: Enerji Sistemleri Mühendisleri ve Öğrencileri Derneği Hakkında

ESMÖD; üyeler arasında mesleki, kültürel ve sosyal dayanışmayı sağlamak, üyelerin birlik ve beraberlik içinde Mühendisliği ve Enerji Sistemleri Teknisyenliği okuyan öğrencilere yardımcı olmak, kendilerine güvenli ve mutlu bir gelecek sağlamak amacı ile sosyal, mesleki ve kültürel içerikli çalışmalar yapmak, bu alanda bilimsel etkinliklerde ve yayında bulunmak amacı ile kurulduğunu açıklamıştır.

Ulusal ve uluslararası alanda enerjinin üretim, iletim, dağıtım ve tüketim süreçleri hakkındaki teorik donanımı yüksek, çevre-enerji ilişkileri ve sürdürülebilirlik konusunda duyarlı, enerji ekonomisi ve piyasalarına hakim, gelişmekte olan teknolojileri takip eden, disiplinler arası çalışma yapabilen, mesleki ve etik değerlere sahip mühendisler yetiştirilmesini amaçlamakta ve desteklemektedir.