Yapı Kredi Ortak ATM Ücretsiz Kullanım Var Mı?

Yapı Kredi Ortak ATM Ücretsiz Kullanım Var Mı?

30 Ocak 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

Yapı Kredi Bankası Türkiye’nin en büyük bankaları arasında yer alıyor. Bankanın kendisine ait 4300 ATM’si bulunmakta. Bunun yanı sıra Yapı Kredi diğer bankalarla ortak ATM konusunda da anlaşmaya varmış durumda. Yapı Kredi müşterisi olan kişiler diğer bankaların ATM’lerinden işlem yapabilmekteler. Aynı şekilde Yapı Kredi ATM’leri de ortak ATM statüsünde bulunuyor. Bu sayede diğer banka müşterileri Yapı Kredi ATM’lerini ortak ATM olarak kullanabilmekteler. Bu noktada vatandaşlar Yapı Kredi ortak ATM ücretsiz kullanım imkanı var mı gibi sorular yöneltmektedir. Bu yazımızda Yapı Kredi Ortak ATM ücretleri konusunda bilgi edinebilirsiniz.

Yapı Kredi müşterileri, kendi bankalarının ATM’sinin yanı sıra; Türkiye be Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan 48 bini aşkın ATM’den ortak ATM sayesinde işlem yapabilmektedir. Bu noktada şuna da dikkat çekmek gerekir. Yapı Kredi ATM’lerini ortak ATM olarak kullanan kişilerden tahsil edilen masraflar, Yapı Kredi Bankası tarafından değil, bahse konu müşterinin esas müşterisi olduğu banka tarafından tahsil edilmektedir. Yapı Kredi Bankası ortak ATM kullanımı dolayısıyla başkaca komisyon tahsil etmediğini resmi internet sitesinden deklare etmiştir.

Yapı Kredi Ortak ATM Ücretleri

Yapı Kredi ortak ATM ücretsiz kullanım hakkı bulunmamaktadır. Yapı Kredi ortak ATM ücretleri aşağıdaki gibidir.

  • Yapı Kredi ortak ATM ücretleri resmi internet sitesinde açıklanmıştır. Buna göre;
  • Yapı Kredi ortak ATM limit sorgulama ücreti BSMV hariç olmak üzere 0,27 TL’dir.
  • Yapı Kredi ortak ATM bakiye sorgulama ücreti BSMV hariç olmak üzere 0,27 TL’dir.
  • Yapı Kredi ortak ATM para çekme ücreti; çekilen meblağın yüzde 1,15’i seviyesindedir. Buna ek olarak 1,04 Türk Lirası maktu komisyon tahsil edilmektedir. Burada verilen oran ve tutarlara BSMV dahil değildir.
  • Yapı Kredi ortak ATM para yatırma ücreti; çekilen meblağın yüzde 1,15’i seviyesindedir. Buna ek olarak 1,04 Türk Lirası maktu komisyon tahsil edilmektedir. Burada verilen oran ve tutarlara BSMV dahil değildir.

Yapı Kredi ortak ATM fiyatları hakkında bilgi verdikten sonra; Yapı Kredi Bankası kimin ve Yapı Kredi Bankası ortaklık yapısı nasıl yazımıza da buradan göz atabilirsiniz.