Yapı Kredi Leasing Nedir? Yapı Kredi Finansal Kiralama

Yapı Kredi Leasing Nedir? Yapı Kredi Finansal Kiralama

31 Ocak 2020 0 Yazar: Suat Bulut

Leasing, kiralama yöntemi ile finansman sağlamaktır. Leasing Türkçesi finansal kiralama olarak bilinmektedir. Finansal kiralama, ilgili ticari ekipmanın (sıfır ya da ikinci el olabilir) kirasının tamamı ödeninceye kadar mülkiyetinin leasing şirketinde kalması ve bu süre içerisinde kiracının ticari malı istediği gibi kullanabilmesidir. Leasing günümüzde kullanılan etkin bir finansman yöntemidir. Ülkemizde faaliyet gösteren leasing şirketlerinden biri de Yapı Kredi Leasing’dir. Yapı Kredi Leasing nedir, Yapı Kredi Finansal Kiralama hakkında merak ettiklerinizi yazının devamında bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Leasing Nedir? Yapı Kredi Finansal Kiralama!

Yapı Kredi Leasing 1987 yılında kurulmuştur. Şirket yurt içi ve yurt dışı finansal kiralama hizmeti vermektedir. 2006 yılında Yapı Kredi Finansal Kiralama ve Koç Leasing şirketleri Koç Finansal Hizmetler A.Ş ve Yapı Kredi Bankası A.Ş ortaklığı ile birleşmiş ve Yapı Kredi Finansal Kiralama A.O çatısı altında hizmetlerine devam etmektedirler. Koç Holding ve Unicredit ortaklığı ile daha da güçlenen Yapı Kredi Leasing, Türkiye genelinde 14 bölgede varlığını sürdürmekte, hizmetlerine devam etmektedir.

Diğer finansal kiralama şirketleri içi buraya göz atabilirsiniz.

Yapı Kredi Finansal Kiralama Yönetim Kurulu ve Yapı Kredi Leasing Ortaklık Yapısı

Yapı Kredi Leasing yönetim kurulu şu şekildedir:

  • Yapı Kredi Finansal Kiralama Yönetim Kurulu Başkanı: Gökhan Erün
  • Yapı Kredi Finansal Kiralama Yönetim Kurulu Başkan Vekili: Niccoló Ubertalli
  • Yapı Kredi Finansal Kiralama Yönetim Kurulu Üyesi: Erhan Adalı
  • Yapı Kredi Finansal Kiralama Yönetim Kurulu Üyesi: Nurgün Eyüboğlu
  • Yapı Kredi Finansal Kiralama Yönetim Kurulu Üyesi: Massimo Francese
  • Yapı Kredi Finansal Kiralama Yönetim Kurulu Üyesi ve Yapı Kredi Finansal Kiralama Genel Müdürü: Fatih Torun

Yapı Kredi Finansal Kiralama ortaklık yapısı şu şekildedir:

Yapı Kredi Leasing ödenmiş sermayesi toplam 389.927.705 TL’dir. Şirketin % 99,99 hisse sahibi Yapı ve Kredi Bankası A.Ş’dir. Yapı Kredi Leasing’in % 0,01 hisse sahibi ise diğer olarak adlandırılmıştır. Şirketin yönetim kurulu dahil olmak üzere toplam 1146 çalışanı bulunmaktadır.

Yapı Kredi Leasing İletişim Bilgileri

Yapı Kredi Finansal Kiralama toplam 14 bölgede hizmet vermektedir. Bu bölgeler; Adana, Akdeniz, Beyoğlu, Bursa, Denizli, Ege, Galata, Gaziantep, İç Anadolu ve Karadeniz, Kadıköy, Kartal, Konya, Samsun, Trakya şeklinde sıralanabilir. Yapı Kredi genel müdürlük iletişim bilgileri şu şekildedir:

  • Yapı Kredi Finansal Kiralama Genel Müdürlük adres: Levent Mahallesi, Cömert Sokak, No: 1A, D:18-19-20 Beşiktaş/ İstanbul
  • Yapı Kredi Finansal Kiralama Genel Müdürlük telefon numarası: 0 212 339 90 00
  • Yapı Kredi Finansal Kiralama Genel Müdürlük faks numarası: 0 212 339 91 00