Yapı Kredi Faktoring İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Faktoring İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

2 Şubat 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Faktoring, şirketlerin vadeli alacaklarını belirli bir oranda vadesinden önce alabilmesi, alacağının garanti altında olması ve faktoring şirketinin alacağı takibi ve tahsili olmak üzere üç farklı seçenekten oluşan bir finansman hizmetidir. Firma factoring şirketinin sunduğu bu hizmetlerden istediğini seçmekte özgürdür. Yapı Kredi Factoring şirketi de müşterilerine bu şekilde finansman hizmeti sunmaktadır. Yapı Kredi Faktoring A.Ş hakkında merak edilen pek çok konu detaylı bir şekilde Yapı Kredi Faktoring iş başvurusu nasıl yapılır başlıklı yazının devamında bulunmaktadır.

Yapı Kredi Factoring A.Ş Hakkında

Yapı Kredi Faktöring şirketi 1999 yılında kurulmuştur ve % 99,94 oranla Yapı Kredi iştirakidir. Yapı Kredi Faktöring şubeleri; İstanbul merkez ofis, Beyoğlu, Güneşli, Kartal, Kadıköy, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya’da bulunmaktadır. Şirket kendi şubelerinden hizmet vermenin yanı sıra Yapı Kredi’nin 900’ü aşkın şubesi de Yapı Kredi Factoring’e bir finansal market görevi görmektedir. Yapı Kredi Factoring şubesi olmayan bölgelerde Yapı Kredi şubeleri aracılığı ile kolaylıkla faktoring şirketi ile iletişime geçerek finansman ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Yapı Kredi Faktöring şirketinin müşteri portföyünün % 90’ı KOBİ’lerden oluşmaktadır. Yapı Kredi Faktoring kredi imkanından ticaret yapan, mal ve hizmet alım satım yapan herkes faydalanabilmektedir.

Yapı Kredi Faktoring Ortaklık Yapısı

Yapı Kredi Faktöring ana hissedarı Yapı Kredi’dir. Ortaklık yapısı ise Koç Finansal Hizmetler A.Ş hisse payı % 81,80, diğer ortakların hisse payı ise %18,20’dir.

Yapı Kredi Faktoring Üst Yönetim ve Yönetim Kurulu

Yapı Kredi Faktöring üst yönetim ve yönetim kurulu şu şekildedir:

  • Yapı Kredi Faktoring genel müdür ve yönetim kurulu üyesi: Bozkurt Çöteli
  • Yapı Kredi Faktöring genel müdür yardımcısı: Atilla Kurban
  • Yapı Kredi Faktöring genel müdür yardımcısı: Işıl Eskici
  • Yapı Kredi Factoring direktör: Can Özyurt
  • Yapı Kredi Factöring direktör: Esra Gerçeker Bağoğlu
  • Yapı Kredi Faktöring yönetim kurulu başkanı: Gökhan Erün
  • Yapı Kredi Factoring yönetim kurulu başkan vekili: Niccolo Ubertalli
  • Yapı Kredi Faktöring yönetim kurulu üyesi: Erhan Adalı
  • Yapı Kredi Faktöring yönetim kurulu üyesi: Massimo Francese
  • Yapı Kredi Faktöring yönetim kurulu üyesi: Nurgün Eyüboğlu

Yapı Kredi Faktoring Faaliyet Raporu ve Yapı Kredi Faktoring İş Başvurusu

Yapı Kredi Faktoring faaliyet raporu her yıl yayımlanmaktadır. Şirketin resmi internet sitesinde bu raporlar mevcuttur. Yapı Kredi Faktoring iş ilanları Yapı Kredi Bankası resmi internet sitesinde ve iş/ işçi bulma sitesi olarak yaygın bir biçimde kullanılan kariyer sitesinde bulunmaktadır. Yapı Kredi Faktoring iş başvurusu yapmak için ilgili sitelerden verilmiş olan ilanlara ulaşabilirsiniz. Diğer faktoring şirketleri için buraya göz atabilirsiniz.