Yapı Kredi Bankası 120 Ay Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 0,90!

Yapı Kredi Bankası 120 Ay Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranı Yüzde 0,90!

4 Mart 2017 0 Yazar: Emine Zaman

Kira ödemekten yoruldum, artık kendi evimin sahibi olmak istiyorum diyorsanız Yapı ve Kredi Bankası’ndan hayallerini kurduğunuz ev için finansman sağlayabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası “Konut Kredisi” ürünü ile müşterilerini ev sahibi yapıyor. Yapı Kredi konut kredisi dahilinde 120 aya kadar vadelendirme olanağı sunmaktadır. Konut finansmanı uyarınca sağlanan likidite müşteri özelinde ödeme planları ile geri ödenebilmektedir.

Banka ilgili kredi kapsamında aylık yüzde 0,90 faiz oranı uygulamaktadır. Yapı Kredi Bankası konut kredisi dahilinde yüzde 0,90 faiz oranından yararlanarak finansman sağlamak isteyen müşterinin bankadan Çınar Paketi ile birlikte herhangi bir ürün satın alması gerekmektedir. Ev kredisi uyarınca banka krediye konu konutun ekspertiz değerinin yüzde 80’i kadarını finanse edebilmektedir. Müşteri, sahibi olduğu başka bir konutu daha teminat olarak göstermeyi talep ederse satın alınacak olan konutun ekspertiz değerinin yüzde 100’ü yani tamamı finanse edilebilmektedir.

120 Ay Vadeli Konut Kredisi Hesaplama!

Yapı ve Kredi Bankası ev kredisi dahilinde sağlanan likidite geri ödemeleri erken ödeme yapılarak kredi taksitleri azaltılabilmekte yahut kredinin tamamı erken ödenebilmektedir. Konut sahibi olmak isteyen lakin tek başına konut satın almak için yeterli geliri bulunmayan müşteriler, başka bir kişi ile birlikte yani iki ortaklı olarak kredi kullanabilmekte ve konut sahibi olabilmektedir. Banka konut kredisi uyarınca kredi tahsis bedeli talep etmektedir.

Kredi tahsis bedeli talep edilen meblağın binde 5’i kadardır. Örnek vermek gerekirse, 10 bin TL kredi kullanan müşteri 10 binin yüzde 0,5’i olan 50 Türk Lirası’nı kredi tahsis komisyonu olarak bankaya ödeyecektir. Yapı Kredi konut kredisi kapsamında müşteriden ekspertiz bedeli ve ipotek tesis ücreti tahsil etmekte ve müşterinin hayat sigortası, konut sigortası ve deprem sigortası yaptırması zorunlu tutulmaktadır.

Bankanın konut finansmanı dahilinde 120 ay vade ile 100 bin TL kredi kullanan müşteri, aylık yüzde 0,90 faiz oranından faydalanacaktır. Bu durumda müşteri bin 366,20 TL’lik kredi taksitleri ödeyecektir. Bankanın söz konusu kredi kullanımı için tahsil edeceği ortalama masraf bedeli bin 350,71 Türk Lirası olacaktır. Diğer konut kredilerini buradan inceleyerek en uygun konut kredisini bulabilirsiniz.