Yapı Kredi Altın Hesabı Açma 2021

Yapı Kredi Altın Hesabı Açma 2021

3 Ocak 2021 1 Yazar: Şerife Uslu

Altın birikimlerinizi çalınma, kaybolma riskine karşı korumak, eski tarihli ve düşük ayardaki altınlarınızın değer kaybını önlemek için Yapı Kredi altın mevduatı dahilinde hesap açtırabilirsiniz. Yapı Kredi vadesiz altın hesabı kapsamında birikimleriniz gram altın cinsinden tutulmaktadır. Ayrıca hesap kapsamında işçilik maliyeti ödenmeksizin birikimlerinizi değerlendirebilir ve güvende tutabilirsiniz. Yapı Kredi Altın Hesabı Açma 2021 Yapı Kredi altın hesabı ürün özellikleri ve avantajları hakkında detaylı bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Altın Hesabı Açma 2021 Özellikleri!

Yapı Kredi vadesiz altın hesabı 2021 kapsamında güvenli bir şekilde, döviz alış satışı yapar gibi altın alıp satma imkanı bulunmaktadır. Yapı Kredi altın hesabı özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Yapı Kredi vadesiz altın hesabı dahilinde gram bazında minimum işlem tutarı 1 TL’dir. Yani 10 TL ile de 100 TL ile de gram altın alarak birikim yapabilirsiniz.
  • Yapı Kredi vadesiz altın hesabı dahilinde yine Yapı Kredi’de bulunan diğer altın hesaplarına havale yapılabilmektedir.
  • Yapı Kredi altın hesabı ile altınlarınızı çalınma ve kaybolma riskine karşı korumuş olursunuz.
  • Altın birikimi yaparken altınların eski tarihli, düşük ayarlı olması vb. gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.
  • Yapı kredi altın birikim mevduatı dahilinde işçilik maliyeti de bulunmamaktadır.

Gram altın bazında (XAU) 1000/ 1000 saflıktadır. 1 XAU 1 gram altına eşittir. Fiziki altın teslimatı minimum 1 kilogram ve katları şeklinde yapılabilmektedir. Fiziki teslimatta altının saflığı 995/ 1000’dir. Vadeli altın hesabı, bankaların altın hesapları, vadesiz altın hesabı kapsamındaki ürünleri incelemek için buraya göz atabilirsiniz.

  • Altın hesabınızı Yapı Kredi banka kartınıza ya da Yapı Kredi kredi kartınıza tanımlatarak Yapı Kredi ATM’lerinden altın alış satış, havale gibi işlemler yapabilirsiniz.
  • Yapı Kredi vadesiz altın hesabı dahilinde Yapı Kredi vadeli altın hesabı gibi faiz kazancı bulunmamaktadır.

Yapı Kredi Altın Hesabı Başvuru 2021! Yapı Kredi Altın Hesabı İşletim Ücreti 2021!

Yapı Kredi altın hesabı açmak için Yapı Kredi şubelerinden, Yapı Kredi mobil ya da internet şubeden başvuru yapılabilmektedir. Yapı kredi vadesiz altın hesabı hesap işletim ücreti eğer hesabınızda 1000 TL karşılığı gram altın bulunuyorsa tahsil edilmemektedir. Hesabınızdaki gram altın değeri bu meblağdan az ise banka hesap işletim bedeli tahsil etmektedir. Lakin Yapı Kredi vadeli altın hesabı hesap işletim ücreti bulunmamaktadır. Vadeli altın hesabı, bankaların altın hesapları, vadesiz altın hesabı kapsamındaki ürünleri incelemek için buraya göz atabilirsiniz.