Yapı Kredi Altın Günleri 2021 ve Yapı Kredi Altın Birikim

Yapı Kredi Altın Günleri 2021 ve Yapı Kredi Altın Birikim

3 Ocak 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Altınlarınızı güvende tutmak, çalınma, kaybolma gibi riskleri sıfırlamak istiyorsanız Yapı Kredi altın günleri dahilinde bankaya yatırabilirsiniz. Bankalar altın hesaplarının yanı sıra altın günleri yaparak biriktirdiğiniz altınlarınızı ve ziynet eşyalarınızı bozdurmadan saklama imkanı vermektedir. Bu yazımızda bankaların altın günleri kapsamında Yapı Kredi altın günleri 2021 hakkında bilgi vermeyi amaçladık. Detayları yazının devamında bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Altın Günleri 2021 Özellikleri!

Yapı Kredi altın günleri kapsamında müşterilerine altınlarını bozdurmadan saklama imkanı sunmaktadır. Ziynet eşyalarınız, çeyrek altın, ayarı düşük altınlarınız, kolyeleriniz vb. gibi kıymetli madenleriniz Yapı Kredi altın günlerine getirebilirsiniz. Bu günlerde altınlarınızın değeri eksperler tarafından belirlenerek, gram altın cinsinden altın mevduat hesabınıza yatırılmaktadır. Yapı Kredi altın hesabınız yok ise adınıza hesap açılmaktadır. Bunun yanı sıra talebiniz halinde Yapı Kredi vadeli altın mevduat hesabı açarak altınlarınızı yatırabilir, altın değerindeki artıştan doğacak olan kazancınıza faiz kazancı da ekleyebilirsiniz. Yapı Kredi altın günleri özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Altınlarınız saf gram altın olarak Yapı Kredi altın hesabınıza yatırılmaktadır. Banka altın günlerinde getirdiğiniz altınlar bozulmadığından hesabınızda altın olarak bulunmaktadır.
  • Yapı Kredi altın hesabı ile çalınma ve kaybolma riskinden altınlarınızı korumuş olursunuz.
  • Bahse konu hesap kapsamında istediğiniz miktarda altını nakde çevirme imkanınız bulunmaktadır.
  • Yapı Kredi altın hesabı işletim ücreti bulunmamaktadır.
  • Yapı Kredi altın günlerinin bir avantajı da kiralık kasa masrafından sizi kurtarmış olmasıdır. Altınlarınızı hem bozdurmadan bankada saklayabilir hem de kiralık kasa ücreti ödemezsiniz.
  • Yapı Kredi vadesiz altın hesabı kapsamında faiz kazancı bulunmamaktadır. Altınlarınızı vadesiz altın hesabında tutarsanız altın fiyatlarındaki artıştan kazanç sağlarsınız. Yapı Kredi vadeli altın hesabı kapsamında altınlarınızı değerlendirirseniz altın fiyatlarındaki artıştan doğan kazancınızın yanı sıra faiz kazancı da elde edebilirsiniz.
  • Yapı Kredi altın hesabında bulunan altınlarınıza istediğiniz her an Yapı Kredi internet ve mobil şubeden, ayrıca da Yapı Kredi telefon bankacılığından ulaşarak nakde çevirebilirsiniz.
  • Yapı Kredi kredi kartı ya da banka kartınıza altın hesabınızı tanımlatmanız halinde ATM’lerden de altın alım satımı yapabilirsiniz.
  • Yapı Kredi altın hesabından bankadaki diğer altın hesaplarına altın havalesi yapılabilmektedir.

Bankaların altın günleri, altın hesabı, vadeli altın hesabı ürünleri için buraya göz atabilirsiniz.

Yapı Kredi Altın Günleri Ne Zaman 2021? Bankaların Altın Günleri Ne Zaman 2021?

Yapı Kredi altın günleri Yapı Kredi resmi internet sitesinde yayımlanmaktadır. Güncel olarak Yapı Kredi’nin internet sitesinde 2021 altın günlerine dair bir liste bulunmamaktadır. Belirli aralıklarla Yapı Kredi resmi internet sitesi ziyaret edilerek bilgi alınabilir, Yapı Kredi şubelerine uğranabilir ya da Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri üzerinden bilgi talebinde bulunulabilir.