WP Fastest Cache Nedir Ne İşe Yarar?

WP Fastest Cache Nedir Ne İşe Yarar?

10 Ağustos 2021 0 Yazar: Suat Bulut

WordPress kullanıcıları için cache eklentileri son derece önemlidir. WordPress cache eklentilerinde de öne çıkan husus hiç şüphe yok ki hızdır. Dinamik içerikleri statik halde önbelleğe alarak kullanıcıya sunma işlemini yapan cache eklentileri arasında en önemli husus olarak gösterilebilecek “hızı” wordpress fastest cache eklentisi tatmin edici seviyede sağlayan bir eklentidir. WP Fastest Cache nedir ne işe yarar daha yakından incelemekte yarar var.

WP Fastest Cache Nedir Ne İşe Yarar?

WP Fastest Cache, css ve javascript gibi sayfa hızını etkileyen dosyaları küçülten ve sıkılaştıran; sayfalara ön bellek işlemi yapan önemli ve dikkat çekici bir eklentidir. Bu eklenti ile wordpress kullanıcıları daha hızlı ve daha verimli çalışma imkanına kavuşabilmektedir. WordPress kullanıcıları için hızın önemi, çalışmaların zamanında yetişmesi için herkes tarafından bilinmektedir.

Bir sayfa oluşturulduğunda herkes tarafından bilindiği üzere PHP ve MYSQL kullanılmaktadır. Bu nedenle sistemin RAM ve CPU’ya ihtiyaç duyduğu da bilinen bir gerçektir. Herhangi bir siteye çok fazla sayıda ziyaretçi geldiğinde; sistemin çok fazla RAM ve CPU kullanma ihtiyacı duyduğu su götürmez bir durumdur. Bu tür durumlarda sayfalar son derece yavaş işlenir. Böylesi bir durumda, sayfayı tekrar ve tekrar oluşturmamak için bir önbellek sistemine ihtiyaç duyulur.

Bahse konu ön bellek sistemi sayesinde kullanıcı hızı ve buna bağlı olarak da tatmini önem kazanır. Önbellek sistemi statik bir html dosyası oluşturur ve kaydeder. Diğer kullanıcılar statik html sayfasına ulaşarak siteyi ziyaret etme imkanını yakalar. Bu durum kullanıcı hızını ve memnuniyetini belirgin seviyede artırır. Daha fazla hız, daha iyi Google sıralaması ve doğal olarak daha çok okuyucu / ziyaretçi anlamına gelir.

Wp Cache eklentileri arasında önemli bir yere sahip olan WP Fastest Cache eklentisi Emre Vona tarafından geliştirilmiş ve kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Bugüne kadar 1 milyondan fazla indirme rakamına ulaşan eklenti için binlerce kullanıcı da deneyimlerini belirten yorumlarında memnuniyetlerini dile getirmiştir. Bu durum kullanıcıların önemli bir geri dönüş sağladıklarını ortaya koyarken, yeni kullanıcılar için de ışık tutmaktadır.