Volksbank Türkiye’de Hangi Bankayla Çalışıyor?

Volksbank Türkiye’de Hangi Bankayla Çalışıyor?

28 Eylül 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Asıl adı Bundesverband der Deutschen Volksbanken und Raiffeisenbanken olan Alman Bankası kısaca Volksbank olarak bilinmektedir. Farklı statülerde daha köklü bir geçmişe sahip olsa da; Volksbank kuruluş tarihi 1972 ve yeri de Berlin olarak kayıtlarda yer almaktadır. Volksbank merkezi hali hazırda Berlin’de bulunmaya devam etmektedir. Volksbank Türkiye’de hangi bankayla çalışıyor sorusunun spesifik bir karşılığı bulunmamaktadır. Zira Volksbank Türkiye anlaşmalı banka ya da temsilcisi bir kurum güncel olarak yoktur.

Volksbank Türkiye Para Gönderme

Volksbank ibaresinin Türkçe karşılığı “Halk Bankası ya da Halkbank” olarak verilebilir. Bununla birlikte kooperatif bankası veya kooperatifler bankası olarak da bilinmektedir. Volksbank ile Türkiye’de anlaşmalı bir banka bulunmamasına rağmen diğer bankalardan olduğu gibi Volksbank’tan da Türkiye’ye para yollamak mümkündür. Volksbank’tan Türkiye’deki bankalara para transferi 25 Euro dolayında masraf (gebühr) seviyesinden başlamaktadır.

Almanya’da Türkçe konuşan banka temsilcisi farkı Volksbank’ta bulunmaktadır, telefon numarası Volksbank resmi sitesi tarafından şu şekilde açıklanmıştır (Almanya içi): 02581 57-0

Volksbank ile Türkiye’ye para gönderimi bankanın şubelerinden (ofislerinden) yapılabildiği gibi; internet bankacılığından da gerçekleştirilebilir. Bunun için içeriğimizin sonunda verdiğimiz Volksbank resmi site adresini ziyaret etmek ve (online banking login) internet bankacılığı girişi yapmak gerekmektedir. Tabii bunun için öncelikle Volksbank müşterisi olunması lazımdır. Bununla birlikte Volksbank müşterisi olunmasa dahi Volksbank ofislerinden Türkiye’ye para yollama işlemi şahsen gerçekleştirilebilmektedir.

Volksbank Western Union gibi farklı para transfer yöntemlerine de aracılık etmektedir. Banka şubesinden ya da banka hesabına para gönderimi yapmayacak kişiler için isme ve TC Kimlik numarasına para gönderme seçeneği de bulunmaktadır.

Volksbank Kredi ve Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Volksbank kredi ve kart başvuruları bankanın Almanya geneline yayılmış ofislerinden gerçekleştirilebilmektedir. Volksbank’ın internet bankacılığından da söz konusu başvurular gerçekleştirilebilir. Visa kart ya da Giro Card (Debit Kart) ile kredi başvuruları için kişinin Schufa puanının yüksek olması gerekmektedir.

Hali hazırda Volksbank müşterisi olanlar ya da olmayı düşünenler Volksbank’ın aşağıdaki iletişim kanallarından banka ile iletişime geçebilirler.

 • Girocard (Debitkarte), Dijital girocard: + 49 1805 021 021
 • Mastercard (Debitkarte oder Kreditkarte), Dijital Mastercard: + 49 721 1209 66001
 • Visa Karte (Debitkarte oder Kreditkarte), Digitale Visa Karte: + 49 721 1209 66001
 • Girocard (banka kartı), Mastercard ve Visa kartı (banka kartı veya kredi kartı), dijital kartlar ve çevrimiçi bankacılık için tek tip acil çağrı, (Einheitlicher Sperrnotruf für girocard (Debitkarte), Mastercard und Visa Karte (Debitkarte oder Kreditkarte), digitale Karten und Online-Banking): + 49 30 40 50 40 50
 • + 49 116 116 ** (alternativ, sofern Sie die 116 116 aus dem Ausland nicht erreichen: + 49 30 40 50 40 50)
 • Sperrnotruf per Fax für sprach- und hörgeschädigte Menschen
 • Adres: Bundesverband der Deutschen Volksbanken und Raiffeisenbanken e.V. (BVR) Schellingstraße 4, 10785 Berlin
 • Telefon: (030) 2021-0 *
 • Telefax: (030) 2021-1900
 • E-Mail: info(at)bvr.de
 • https://www.vr.de/privatkunden.html