VKFYO Vakıf Menkul Kıymet Fiyat Artışı KAP Bildirimi!

VKFYO Vakıf Menkul Kıymet Fiyat Artışı KAP Bildirimi!

7 Ocak 2021 2 Yazar: Nilgün Ciğerci

Vakıf Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a; “BİAŞ’da oluşan ağırlıklı ortalama fiyatın, pay başına net aktif değerin 2 katını aşması sebebiyle” açıklamada bulundu. Vakıf Menkul Kıymet fiyat artışı KAP bildirimi aşağıdaki gibidir. Borsa sektörlere göre şirketler listesi 2021 için de buraya göz atabilirsiniz.

Vakıf Menkul Kıymet Fiyat Artışı KAP Bildirimi!

Şirketten KAP’a yapılan bildirim şu şekildedir:

“ Şirketimizin 06.01.2021 tarihi itibarıyla net aktif değer tablosuna göre pay başına net aktif değeri 0,978648 TL’dir. 06.01.2021 tarihi itibarıyla ortaklık payımızın BİAŞ’ta  oluşan ağırlıklı ortalama fiyatı, pay başına net aktif değerinin 2  katını aşmıştır.

Şirketimizin paylarında gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine etki edecek kamuya açıklanmamış herhangi bir özel durum bulunmamaktadır.

Sermaye Piyasası Kurulunun (III-48.5) sayılı Menkul Kıymet Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliğinin “Bilgi verme ve kamuyu aydınlatma” başlıklı 36.maddesinin ikinci fıkrasının “Ortaklık paylarının BİAŞ’ta oluşan ağırlıklı ortalama fiyatının, pay başına net aktif değerinin 2 katını aşması halinde; izleyen iş gününden itibaren  bu durum ortadan kalkıncaya kadar, ortaklığın sektörel bazda hazırlanan portföy ve net aktif değer tablosunun her iş günü, KAP’ta yayımlanması zorunludur.” hükmü gereğince, sektörel bazda hazırlanan 06.01.2021 tarihli portföy ve toplam değeri tablosu pay sahipleri, yatırımcılar ve kamuoyunun bilgisine sunulur.

Saygılarımızla. ”

Vakıf Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP Bildirim Kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/897625