VERUS: Verusa Bağlı Ortaklığı Standard Boksit’ten Büyük İş Anlaşması

VERUS: Verusa Bağlı Ortaklığı Standard Boksit’ten Büyük İş Anlaşması

15 Şubat 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

VERUS: Verusa bağlı ortaklığı Standard Boksit’ten büyük iş anlaşması! Verusa Holding Anonim Şirketi’nin %100 oranında bağlı ortaklığı Standard Boksit İşletmeleri A.Ş’nin Adana Tufanbeyli Boksit Maden Sahasına ilişkin olarak; 15.02.2020 tarihinde (bugün) Cenk Turizm İnşaat Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti. ile Maden Üretim Sözleşmesi imzaladığı ve imzalanan sözleşme kapsamında yüklenici firmaya –hak edişlerinden mahsup edilmek üzere- bugün itibariyle 10.000.000 TL iş avansı gönderildiği duyuruldu. Yapılan anlaşmaya dair detaylar haberimiz devamında yer almaktadır, ayrıca Verusa Holding kimin ne iş yapar buradan göz atabilirsiniz.

VERUS: Verusa Bağlı Ortaklığı Standard Boksit’ten Büyük İş Anlaşması

Şirketten yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi. Geçen hafta kamuoyuna düşen Verusa Holding Standard Boksit sermayesini artırdı haberi için de buraya göz atabilirsiniz.

“ Şirketimizin %100 oranında bağlı ortaklığı Standard Boksit İşletmeleri A.Ş.’nin  sahip olduğu 24 adet maden ruhsatından biri olan Adana Tufanbeyli boksit madeni sahasına ilişkin üretim ve işletme dahil gerekli tüm izin ve ruhsatların alındığı bilgisi kamuoyuyla paylaşılmıştı.

Söz konusu maden saden sahasındaki boksit cevherinin çıkarılması ve çıkarılacak boksit cevherinin kırılıp ayrıştırılması işlemleri ile ilgili olarak 15.02.2020 tarihinde (bugün) Cenk Turizm İnşaat Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti. ile Maden Üretim Sözleşmesi imzalanmıştır.

İmzalanan sözleşme kapsamında yüklenici firmaya -hakedişlerinden mahsup edilmek üzere- bugün itibariyle 10.000.000 TL iş avansı gönderilmiştir.

Adana Tufanbeyli boksit maden sahamızda bugün itibariyle üretim aşamasına geçilmiştir. ”

Özel Durum Açıklaması (Genel)
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)

Verusa bağlı ortaklığı Standard Boksit’ten büyük iş anlaşması için yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/909789