Vakıfbank TRLEF’e Endeksli Ticari Kredi Verdiğini Açıkladı!

Vakıfbank TRLEF’e Endeksli Ticari Kredi Verdiğini Açıkladı!

18 Eylül 2019 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

TRLEF, Türk Lirası Gecelik Referans Faiz Oranı anlamına gelmektedir. Vakıfbank’tan yapılan açıklamaya göre TRLEF’e endeksli ticari kredi müşterilerine sunulmuştur. Türk Lirası Gecelik Referans Faiz Oranı (TRLEF), Borsa İstanbul tarafından oluşturulmuştur. Oluşturulan bu orana endeksli olarak Vakıfbank da bir ticari kredi ürünü oluşturarak, piyasa koşullarına uygun finansman sağlamaya çalışmıştır.  Vakıfbank TRLEF’e Endeksli Ticari Kredi ile gecelik değişken faizli finansman imkanı sunmuştur.

Müşteri taleplerine, piyasa koşullarına uygun ürünler sunmaya çalışan Vakıfbank, geçtiğimiz hafta kurumsal nitelikli müşterilerine yönelik Türk Lirası gecelik referans faiz oranına endeksli bono ihracına başlamıştı. TRLEF’e endeksli kredi ürünü ile de Vakıfbank, ticari müşterilerine daha uzun vadelerde geri ödeme yapabilecekleri, değişken faiz oranı ile kullanılabilen, piyasa koşullarına uygun likidite imkanı sunmaktadır. Söz konusu ürünün hizmete sunulması hakkında açıklamalarda bulunan Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, TRLEF’e endeksli ürünler geliştirmeye devam edeceklerini bildirmekle birlikte TRLEF’in TL cinsinden borçlanma araçlarının yoğunlaşmasına büyük katkı sağlayacağını dile getirdi.

Vakıfbank’tan TRLEF’ Endeksli Kredi

TRLEF’e endeksli ticari kredi dahilinde uygulanan faiz oranı gecelik olarak değişmektedir. Gecelik değişen faiz oranı uygulanan bu ürün sayesinde piyasalardaki olumlu havaya bağlı olarak faiz indirimi beklendiği durumlarda işletmelerin indirimden bugünden faydalanabileceğini dile getiren Üstünsalih, söz konusu işletmelerin daha güvenilir finansman yapısına sahip olabileceklerini bildirdi.

Abdi Serdar Üstünsalih milli ekonominin dengelenme sürecinin kararlılıkla devam ettiğini, bu süreçte kendilerinin de gerek kredi faiz oranı indirimleri ile gerek yeni ürünler ile sürece katkı sağlamaya çalıştıklarını dile getirmiştir. Bu bağlamda yakın zaman içinde Vakıfbank spot kredi faizlerinde de indirim gerçekleştirmiştir. Müşterilerini sağlıklı  ve güvenilir bir şekilde finansman sağlamaları için gereken hamleleri yaptıklarını dile getiren Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, milli ekonominin iyileşme sürecine daima katkıda bulunduklarını ve bulunacaklarını deklare etmiştir.

Vakıfbank gerek bireysel gerekse ticari ürünleri ile müşterilerine güvenilir ve kaliteli hizmet vermeye devam etmektedir. Ürün yelpazesini gün geçtikçe artıran banka, konut kredisinden taşıt kredilerine, ticari kredilerden kurumsal kredilere kadar çeşitli finansman imkanları sunmaktadır. Vakıfbank kredi faiz oranları, Vakıfbank konut kredisi hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.