Vakıfbank Tedarikçi Finansmanı Ürününü Tanıttı!

Vakıfbank Tedarikçi Finansmanı Ürününü Tanıttı!

29 Kasım 2019 0 Yazar: Emine Zaman

Pek çok sektöre yönelik kredi ürünleri tasarlayan Vakıfbank tedarikçi finansmanı ürününü tanıttı. Tedarikçi finansmanı ürünü ile banka, kurumsal ve büyük ölçekli işletmelere mal ve hizmet sağlayan tedarikçilerin likidite ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. Genellikle finansmana erişimi sıkıntılı olan tedarikçiler için bu ürün büyük bir fırsat olacak.

Vakıfbank Tedarikçi Finansmanı Piyasada İlgiyle Karşılanacak!

Vakıfbank tedarikçi finansmanı ile tedarikçiler ile tedarikçi ağı geniş kurumsal ve büyük işletmeler arasında gerçekleşen alışverişten doğan alacakların düzenlenmesini amaçladığını deklare etmiştir. Vakıfbank ilgili ürün ile birlikte Ticaret Zinciri Finansmanı Sistemi Platformu’na üye olmuştur. Söz konusu platform, FKB’nin (Finansal Kurumlar Birliği) alıcı ve tedarikçi firmaları ile finans kurumlarını dijital ortamda bir araya getirdiği platformdur.

Vakıfbank Kurumsal ve Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hazım Akyol ile Finansal Kurumlar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Aynur Eke arasında bahse konu platform üyeliği için gereken sözleşme imzalandı. Hazım Akyol tedarikçi finansmanı ürününü pazara sunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, kamu bankaları arasında böyle bir ürünü hayata geçiren ilk bankanın Vakıfbank olduğunu açıklamıştır. Akyol tedarikçi kredisinin piyasada ilgiyle karşılanacağını ve ihtiyaçlara çözüm olacağını dile getirdi.

Vakıfbank’ın Ticaret Zinciri Finansmanı Sistemi Platformu’na üyeliği konusunda da görüşlerini bildiren Hazım Akyol, Vakıfbank olarak geçmişten aldıkları gücü geleceğe taşıdıklarını, bunu dijital ortamdaki yeniliklere liderlik ederek gerçekleştirdiklerini aktardı. Finansal Kurumlar Birliği ile gerçekleştirilen iş birliğinin bu amaca hizmet ettiğini açıklayan Akyol, ticari firmalara sağladıkları tüm imkanların söz konusu dijital platform üzerinden de gerçekleştirilebilmesi için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Ticari firmalara nakdi ve gayri nakdi finansman imkanlarının yanı sıra tahsilat ve ödeme olanakları sunduklarını deklare eden Akyol, verilen desteklerle bu projenin daha da gelişeceğine inandıklarını dile getirdi.

Vakıfbank 2019 sendikasyon kredisi sağladı haberi için buraya göz atabilirsiniz.