Vakıfbank Taşıt İpotekli İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank Taşıt İpotekli İhtiyaç Kredisi

1 Mayıs 2020 1 Yazar: Emine Zaman

Vakıfbank müşterilerine çeşitli kredi ürünleri sunmaya devam ediyor. Yüksek miktarlarda tüketici kredisine ihtiyaç duyan müşteriler için Vakıfbank taşıt ipotekli ihtiyaç kredisi ürünü dahilinde finansman sağlamaktadır. Aracınızı ipotek ederek kredi kullanabilir, nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Otomobil karşılığı kredi ürünü detayları şu şekildedir.

Vakıfbank araç ipoteği karşılığında ihtiyaç kredisi dahilinde 3 ile 48 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır. Söz konusu kredi ürünü uyarınca belirlenen azami vade süresi 48 ay olarak belirlenmiştir. Bu süre zarfında, kredi geri ödemeleri müşteri talebi doğrultusunda aylık ve 3 aylık eşit taksitlerle ödenebilmektedir. Bunun yanı sıra müşteri değişken taksitlerle kredi geri ödemesini yapabilmektedir. Vakıfbank araç ipotekli kredi kapsamında uygulanan faiz oranı aylık yüzde 1,69 olarak belirlenmiştir.

Vakıfbank Taşıt İpoteği Karşılığı İhtiyaç Kredisi Koşulları

Vakıfbank otomobil ipoteği karşılığı ihtiyaç kredisi uyarınca hayat sigortası talep etmektedir. Hayat sigortası poliçe bedeli müşteri özelinde farklılık göstermektedir. Söz konusu kredi ürünü kapsamında banka, kredi tahsis bedeli talep etmektedir. Dosya masrafı da denilen kredi tahsis bedeli kullanılan finansman tutarının binde 5’i kadardır.

Vakıfbank taşıt ipotekli ihtiyaç kredisi dahilinde rehine konu olan aracın Kasko Sigortası banka tarafından yapılmaktadır. Bahse konu ipotekli kredi uyarınca kullanılabilecek limit araca göre farklılık göstermektedir. Vakıfbank araç ipoteği karşılığı tüketici kredisi ürünü kapsamında rehin alınan aracın marka, model ve tipine göre belirlenecek olan değerin % 50’sine kadar kredi kullanılabilmektedir.

Vakıfbank Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Dahilinde Gereken Belgeler

Vakıfbank araç ipotekli tüketici kredisi dahilinde finansman sağlamak isteyen müşteriden bazı belgeler talep etmektedir. Bu belgeler şu şekilde sıralanabilir:

 • Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesinin aslı ile fotokopisi
 • İkametgah belgesi ya da kredi kullanmak isteyen müşteri adına gelen en yakın tarihli bir fatura (telefon, gaz, elektrik, su vb. fatura olabilir)
 • Rehin konusu aracın ruhsat belgesi
 • Gelir belgesi

Farklı banka kredi seçenekleri için de buraya göz atabilirsiniz.

Vakıfbank Taşıt İpotekli Tüketici Kredisi Hesaplama Örneği

Aracını ipotek ederek Vakıf Bankası’ndan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar için örnek bir kredi hesaplaması yapmak faydalı olacaktır. 50 bin Türk Lirası üzerinden bu hesaplamayı yapacak olursak tablo bugün itibari ile aşağıdaki gibi çıkacaktır.

 • Kullanılan kredi tutarı: 50.000 TL
 • Faiz oranı: % 1,69
 • Vade süresi: 48 ay
 • Kredi tahsis bedeli: 250 TL
 • Aylık taksit tutarı: 1.922,24 TL
 • Toplam geri ödenecek meblağ: 92.250,96 TL
 • Hayat sigortası müşteri özelinde farklılık gösterdiği için hesaplamaya dahil edilmemiştir.
 • Kasko sigortası bedeli araca göre farklılık gösterdiği için hesaba dahil edilmemiştir.