Vakıfbank KOSGEB Destekli Sıfır Faizli İşletme Kredisi

Vakıfbank KOSGEB Destekli Sıfır Faizli İşletme Kredisi

12 Nisan 2017 0 Yazar: Emine Zaman

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler‘in (KOBİ) arasındaki rekabeti güçlendirmenin yanı sıra ekonomiye sağladıkları katkının artırılması amacı ile KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) tarafından sıfır faizli işletme kredisi desteği uygulaması başlatılmıştı. 2016 yılında başlatılan kredi desteğinin kapsamı 2017 yılında genişletilmiştir.

KOBİ’lere sağlanan “Sıfır Faizli İşletme Kredisi” dahilinde Vakıfbank ile KOSGEB arasında yapılan anlaşmaya göre Vakıfbank müşteri özelinde kredi limitleri oluşturmuştur. Vakıfbank’tan sıfır faizli kredi dahilinde finansman sağlamak isteyen işletmeler için son tarih 28 Nisan’dır.

KOSGEB Destekli Kredi Dahilinde 50.000 TL Likidite İmkanı

KOSGEB destekli sıfır faizli kredi kapsamında Vakıfbank azami 50 bin TL likidite sağlayabilmektedir. Kredi uyarınca belirlenen faiz oranının tamamı KOSGEB tarafından sağlanmaktadır. Vakıfbank sıfır faizli KOBİ kredisi dahilinde kredi tahsis bedeli talep etmemektedir. Komisyonsuz kredi kapsamında belirlenen son tarih KOSGEB tarafından yeni bir süre belirtilmediği takdirde 28 Nisan’dır. Vakıfbank faizsiz kredi uyarınca KOSGEB tarafından aranan şartları taşıyan ve bunun yanı sıra başvurusu onaylanan müşteri finansman sağlayabilmektedir. Vakıfbank’ın değerlendirmesi sonucunda uygun bulunan müşteriler sıfır faizli işletme kredisi desteği kapsamında sunulan özel kredi limitlerinden faydalanabilmektedir.

KOSGEB destekli kredi kullanan esnaflar, geri ödemelerini uzun vadelerde; küçük taksitler halinde yaparak ekonomik açıdan rahatlama fırsatı yakalayabileceklerdir. Size en uygun KOBİ finansmanı seçenekleri için burayı, Vakıfbank kredi seçenekleri burayı ziyaret edebilirsiniz.