Vakıfbank Ek Hesap Vakıfbank Kredili Mevduat Hesabı

Vakıfbank Ek Hesap Vakıfbank Kredili Mevduat Hesabı

16 Ocak 2020 1 Yazar: Nilgün Ciğerci

Kredili mevduat hesabı hesabınızda para olmadığı durumlarda kullanabileceğiniz bir kredi ürünüdür. Kullanmadığınız durumlarda hiçbir masraf ödemeniz gerekmez. Vakıfbank kredili mevduat hesabı vadesiz mevduat hesabınıza tanımlatabileceğiniz ve Bankomat kartınız ile kullanabileceğiniz bir hesaptır. Vakıfbank kredili mevduat hesabı; Vakıfbank KMH, Vakıfbank Ek Hesap, Vakıfbank Avans Hesap, Vakıfbank Kredili Maaş Hesabı olarak da adlandırılabilir.

Vakıfbank Ek Hesap Vakıfbank Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu

Vakıfbank ek hesap başvurusu bankanın şubelerinden yapılabileceği gibi, internet sitesinden, mobil ve internet şubeden yapılabilmektedir. Vakıfbank ek hesap başvurusu SMS ile şu şekilde yapılabilmektedir:

EKH boşluk TC Kimlik Numarası boşluk Talep edilen EKH Limiti 5724’e kısa mesaj gönderilebilir.

  • Örnek Ek Hesap Başvuru SMS:
    EKH 987654321012 3000

Vakıfbank Ek Hesap başvurusu Vakıfbank ATM’lerinden; “Diğer İşlemler”, “Başvuru”, “Ek Hesap (EKH) Talebi” işlemleri takip edilerek yapılabilir. Ayrıca Vakıfbank ek hesap başvurusu Vakıfbank internet bankacılığı üzerinden de yapılabilmektedir. Diğer bankaların kredili mevduat hesaplarını incelemek için buraya göz atabilirsiniz.

Vakıfbank Ek Hesap Limit Artırma Vakıfbank Ek Hesap Limit Düşürme!

Vakıfbank KMH limit artırma SMS ile yapılabilmektedir. Aynı şekilde Vakıfbank ek hesap limit düşürme işlemi de SMS ile kolayca gerçekleştirilebilir. Vakıfbank KMH limit için: EKH boşluk TC Kimlik Numarası boşluk Talep edilen EKH Limiti 5724’e kısa mesaj gönderilebilir.

  • Örnek Ek Hesap Başvuru SMS:
    EKH 987654321012 3000

Buna ek olarak müşteriler Vakıfbank şubelerinden de Vakıfbank avans hesaplarının limitlerinin düşürülmesini ya da artırılmasını talep edebilmektedirler.

Vakıfbank Ek Hesap Hesaplama ve Özellikleri

  • Vakıfbank kredili maaş hesabı dahilinde hesabınızda para olmadığı durumlarda dahi para çekebilir, EFT, havale gibi bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Vakıfbank KMH dahilinde kira, aidat, okul taksiti gibi düzenli ödemelerinizi, otomatik fatura ödemelerinizi aksatmadan yapabilirsiniz.

Vakıf Bankası ek hesap ile limitiniz dahilinde alışveriş yapabilirsiniz. Vakıf Bankası avans hesap faizi günlük olarak işlemektedir. Ek hesap kapsamında kullandığınız tutar ve gün için faiz ödersiniz.

  • Vakıfbank ek hesap faiz oranı aylık yüzde 1,4 olarak hesaplanmaktadır. (Vakıfbank ek hesap faiz oranı 2020 Ocak itibari ile)
  • İlgili hesap dahilinde hesaplanan faiz tutarı bir sonraki ay hesabınızdan tahsil edilmektedir.

Vakıf Bankası KMH kapsamında kullanılan tutar, eksi bakiye olarak hesabınızda görünmektedir. Hesaba para girişi olduğunda öncelikle eksi hesap kapanır artan tutar ise artı bakiye olarak görünür. Vakıfbank ek hesaptan örneğin 400 TL kullanan ve borcunu 2 gün sonra geri ödeyen kişi yaklaşık 60 kuruş faiz ile karşılaşacaktır.

Vakıf Bankası kredili mevduat hesabı limiti banka tarafından belirlenmektedir. Geliriniz ve kredi notunuz limitinizin ne kadar olacağı konusunda önemli bir etkendir. Vakıfbank ek hesap nedir, Vakıfbank kredili mevduat hesabı özellikler daha detaylı olarak neleri barındırmaktadır gibi sorularınız var ise; bu sorulara Vakıfbank şubelerine giderek cevap bulabilirsiniz. Vakıf Bankası şubesine gidecek kadar zamanım yok diyorsanız, Vakıf Bankası resmi internet sitesinden yahut Vakıf Bankası müşteri hizmetlerinden Vakıf Bankası ek hesap veya Vakıf Bankası kredili bankomat hesabı konusunda daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Diğer bankaların kredili mevduat hesaplarını incelemek için buraya göz atabilirsiniz.

Vakıfbank Ek Hesap Sigortası Nedir? Vakıfbank Ek Hesap Sigortası İptali!

Vakıfbank ek hesap sigorta poliçesi, Vakıfbank’tan ek hesap açtıran kişiler için banka tarafından yaptırılan sigortadır. Vakıfbank ek hesap bir kredi ürünü olduğu için banka bu sigortayı yaptırmaktadır. Vakıfbank ek hesap sigortası iptali için Vakıfbank ek hesap borcu ödenmeli ve akabinde Vakıfbank ek hesap kapatma işlemi Vakıfbank şubelerinden gerçekleştirilmelidir.

Vakıfbank Ek Hesap Taksitlendirme 2020!

Vakıfbank ek hesap taksitlendirme işlemi; Vakıfbank İnternet Bankacılığı, Vakıfbank Mobil Bankacılık, Vakıfbank Şubeleri, Vakıfbank Çağrı Merkezi (0850 222 0 724) , Vakıfbank ATM üzerinden ya da SMS ile yapılabilmektedir. Vakıfbank taksitli avans hesap 500 TL üzeri harcamalarda cep telefonuna gelen SMS’e cevap verilerek 12 aya kadar kolayca yapılabilmektedir. Bu kanaldan taksitlendirme işlemini yapamayan kişiler yukarıda sayılan diğer kanallara başvurabilmektedirler.