Vakıfbank Devlet Destekli Konut Hesabı 2020

Vakıfbank Devlet Destekli Konut Hesabı 2020

12 Ocak 2020 1 Yazar: Nilgün Ciğerci

Ev almak için birikim yapmak istiyorsanız Vakıfbank Devlet Destekli Konut Hesabı 2020 dahilinde hesap açıp birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Vakıfbank Konut Hesabı’nızda biriken tutar ve geçen süreye göre devlet desteği bulunmaktadır. Minimum 3 yıla kadar birikim yapılabilen devlet destekli konut hesabında aylık ya da üç aylık gibi periyotlar tercih edilerek birikim yapılabilmektedir.

Vakıfbank Devlet Destekli Konut Hesabı 2020

Devlet katkısı azami 28 bin 548,56 TL’ye kadar olmaktadır. Vakıfbank Konut Hesabı dahilinde hesap açtırabilmek için ilk kez konut satın alacak olmanız gerekmektedir. Bahse konu konut hesabı kapsamında minimum 3 yıl süre ile düzenli birikim yapılması durumunda, biriken meblağın yüzde 20’sine kadar devlet desteği alınabilmektedir. Ayrıca Vakıfbank devlet destekli konut hesabı açılış esnasında vatandaşlar 57.096,84 Türk Lirası’na kadar peşin yatırım da yapabilmektedirler.

Devlet Destekli Konut Hesabı Vade Seçenekleri

36- 47 ay vadede devlet katkısı biriken meblağın yüzde 15’i; 48- 59 ay vadede yüzde 18 devlet katkısı ve 60 ay ve üzeri vadede ise devlet katkısı biriken meblağın yüzde 20’si kadardır. Vakıfbank’ta yalnızca tek konut hesabı açtırılabilmektedir. 7 Nisan 2015 tarihine kadar tamamı kendi adına kayıtlı konut sahibi olmayan müşteriler konut hesabı açtırarak birikim yapabilmekte ve 18 yaşından küçükler için veli yahut vasileri konut hesabı açtırabilmektelerdir.

Vakıfbank Konut Hesabı minimum 3 yıl vade ile açılabilmektedir. Konut hesabına aylık ya da 3 aylık periyodlarla para yatırılabilmektedir. Müşteri ayda bir ya da üç ayda bir ödeme yapma tercihini yılda bir kez değiştirebilmektedir. Yani bir yıl boyunca ayda bir ödeme şeklinde devlet destekli ev hesabına yatırım yapan kişi ikinci yıl için ödeme periyodunu üç ayda bir şekline çevirebilmektedir. Müşterilerin aylık ve üç aylık ödeme seçeneklerinde yatırmaları gereken minimum ve yatırabilecekleri maksimum meblağ ise aşağıdaki gibidir.

Aylık yapılan birikim 475,81 TL ile 4 bin 758,59 TL arasında; 3 aylık periyodlarla yapılan ödemeler ise bin 427,18 TL ile 14 bin 274,78 TL arasında olması gerekmektedir. Söz konusu aralıklar 2020 yılı için geçerlidir. Vakıfbank Konut Hesabı hakkında ayrıntılı bilgiyi Vakıfbank şubesinden yahut internet sitesinden de öğrenebilirsiniz. Devlet destekli konut hesabı nedir, devlet destekli konut hesabı hakkında aklınızdaki bütün soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.