ULUUN: Ulusoy Un’dan Söke Un İçin Mediterra Capital Partners’a Teklif

ULUUN: Ulusoy Un’dan Söke Un İçin Mediterra Capital Partners’a Teklif

29 Mart 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

ULUUN: Ulusoy Un’dan Söke Un için Mediterra Capital Partners’a teklif! Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; Söke Un için Mediterra Capital Partners’a bağlayıcılık içermeyen bir teklif yapıldığı deklare edildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca Ulusoy Un sahibi kim ortaklık yapısı nasıl buradan göz atılabilir.

ULUUN: Ulusoy Un’dan Söke Un İçin Mediterra Capital Partners’a Teklif

Şirketten yapılan açıklama aşağıdaki gibidir:

“ 17.02.2021 tarihinde yapmış olduğumuz Özel Durum Açıklamasında; Mediterra Capital Partners kontrolünde faaliyet gösteren Moms Kitchen International S.a.r.l’nin sahibi olduğu Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (“Söke Un”) hisselerinin Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Ulusoy Un”) tarafından kısmen ya da tamamen satın alınması ya da Ulusoy Un ile Söke Un’un, Ulusoy Un (devralan) bünyesinde birleştirilmesi için görüşmelerin başlatılması ve alternatiflerin değerlendirilmesi amacıyla Ulusoy Un ile Söke Un arasında bir gizlilik anlaşması imzalandığı ve çalışmalara başlandığı açıklanmıştı.

Yönetim Kurulu’muzun bugün yapmış olduğu toplantıda; Söke Un A.Ş.’nin, şirketimiz faaliyetleriyle entegre edilmesi halinde, hammadde satın alma, finansman, üretim tekniği, pazarlama satış alanlarında şirketimizle sinerji oluşturarak Söke Un A.Ş.’de katma değer artışı sağlanabileceği değerlendirilmiştir.

Çalışmalarımızdaki hususlar ve değerleme raporu göz önünde bulundurularak 275.625.000,00 TL’lik sermaye değeri üzerinden bağlayıcılık içermeyen ilk teklifimizin Mediterra Capital Partners’a iletilmesine karar verilmiştir.

Bundan sonraki süreçte de konuyla ilgili gelişmeler Sermaye Piyasası Kanunu’na ve ilgili diğer yasal mevzuat hükümlerine uygun olarak yatırımcılarımız ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Saygılarımızla ”

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Evet (Yes)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
17.02.2021
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)

Yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/921110