Ufuk Yatırım Ne İş Yapar Ortaklık Yapısı Nasıl? UFUK Hisse!

Ufuk Yatırım Ne İş Yapar Ortaklık Yapısı Nasıl? UFUK Hisse!

7 Aralık 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Ufuk Yatırım Yönetim ve Gayrimenkul Anonim Şirketi Yıldız Holding çatısı altında 1995 yılında kurulmuştur. Firmanın merkezi; İstanbul’un Üsküdar ilçesinde, Kısıklı’da bulunmaktadır. Ufuk Yatırım’ın hakim ortağı güncel olarak Yıldız Holding’tir. Şirketin hisselerinin bir kısmında Borsa İstanbul’da (BIST) UFUK kodu ile işlem görmektedir. Ufuk Yatırım ne iş yapar ortaklık yapısı nasıl, UFUK hisse performansı nasıl, Ufuk Yatırım iştirakleri ve bağlı ortaklıkları neler gibi pek çok konuda içeriğimizde detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Ufuk Yatırım Ne İş Yapar Ortaklık Yapısı Nasıl?

Ufuk Yatırım Yönetim ve Gayrimenkul A.Ş; yatırım ve gayrimenkul sektöründe faaliyet göstermektedir. Ufuk Yatırım’ın hisselerinin yüzde 90’ından fazlası ülkemizin en büyük holdinglerinden olan Yıldız Holding’in elinde bulunmaktadır. Ufuk Yatırım ortaklık yapısı aşağıdaki gibidir:

  • Yıldız Holding Anonim Şirketi – yüzde 93,03
  • Diğer – yüzde 6,97 (halka açık işlem gören fiili dolaşımdaki yüzde 6,94)

Ufuk Yatırım Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşmaktadır:

  • Selim İMAN – Ufuk Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı
  • Ömer Faruk SEVGİLİ – Bağımsız Yönetim Kurulu Başkan Vekili
  • İbrahim TAŞKIN – Yönetim Kurulu Üyesi
  • Nagihan Şengül KARPUZ – Yönetim Kurulu Üyesi
  • Ahmet Murat YALNIZOĞLU – Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Ufuk Yatırım İştirakleri ve Bağlı Ortaklıkları

Ufuk Yatırım’ın bağlı ortaklıkları, iştirakleri, finansal duran varlıkları ve finansal yatırımları konusunda şu bilgi verilebilir:

Ufuk Yatırım Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisselerinin yüzde 10,34’ünü elinde bulundurmaktadır. Ufuk Yatırım’ın sahibi olduğu Kerevitaş Gıda’nın yüzde 10,34’lük hissesi; şirketin toplam sermayesi olan 662 milyon TL’de 68.429.804,18 TL’ye karşılık gelmektedir.

Ufuk Yatırım Hissesi UFUK Performansı Nasıl?

Ufuk Yatırım’ın hisselerinin yüzde 6,94’ü Borsa İstanbul’da UFUK kodu işlem görmektedir. UFUK hisse son yıllarda belirgin seviyede prim yapmıştır. 2015 yılı Aralık Ayı’nda 1,5 lira seviyesinde bulunan UFUK hisse 2017 yılı Eylül Ayı’na kadar dar bantta küçük iniş çıkışlar kaydederek gelmiştir. Akabinde yükseliş trendine giren UFUK 2018 yılı Ocak Ayı’nda 3,4 lirayı gördükten sonra düşüşe geçmiştir.

2020 yılı başında tekrar artmaya başlayan Ufuk Yatırım hisse değeri; 2020 yılı Mayıs Ayı’nda 5 lirayı aşmıştır. 2020’nin yaz aylarında ve son baharında yükselişini hızlandıran UFUK 25 Eylül 2020 gününü 16,15 lira seviyesinden kapatmıştır. Bu seviyede tutunamayan UFUK 11,5 liraya kadar gerilese de akabinde gelen tepki alımları ile 14 liranın üzerine kadar çıkmıştır.

Geçtiğimiz 1 yıllık süreç göz önüne alındığında; UFUK hissenin en düşük seviyesinin 2,12 lira ve en yüksek seviyesinin de 17,98 lira olduğu görülmektedir. UFUK 7 Aralık 2020 gününe 14,66 liradan başlamıştır.

Ufuk Yatırım Haberleri KAP ve İletişim Kanalları

Ufuk Yatırım haberleri şirketin KAP sayfasından takip edilebilir. Borsaya kote durumda olan Ufuk Yatırım şirket ile ilgili haberleri Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a düzenli olarak bildirmektedir. Ufuk Yatırım KAP sayfası bağlantısını aşağıda bulabilirsiniz.

Ufuk Yatırım Yönetim ve Gayrimenkul Anonim Şirketi iletişim kanalları aşağıdaki gibidir:

  • Ufuk Yatırım Adres: Kısıklı Mah. Çeşme Çıkmazı Sok. No: 6/1 Üsküdar / İstanbul
  • Ufuk Yatırım Telefon: 0216 525 25 00 ve 0216 524 29 34
  • Ufuk Yatırım Faks: 0216 570 15 55

Ufuk Yatırım Yönetim ve Gayrimenkul A.Ş KAP sayfası: https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bilgileri/ozet/1444-ufuk-yatirim-yonetim-ve-gayrimenkul-a-s