Ücretsiz Kiralık Kasa Var Mı 2020?

Ücretsiz Kiralık Kasa Var Mı 2020?

17 Ocak 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Kiralık kasa hizmeti bankaların sunduğu önemli hizmetlerden biri konumunda yer almaktadır. Pek çok farklı ülkede kiralık kasa hizmetleri farklı kurum ve kuruluşlar tarafından da sunulmaktadır. Ancak ülkemizde kiralık kasa hizmetini genellikle bankalar sağlamaktadır. Bankalar tarafından sunulan kiralık kasalar çeşitli ücretlere tabiidir. Peki ücretsiz kiralık kasa var mı 2020 yılı itibari ile?

Kiralık kasa denilen sistem; belli bir kasa odası içerisinde, birbirinden çeşitli güvenlik yöntemleri ve çelik levhalar ile ayrılmış onlarca farklı kasanın bulunduğu bir ortamda müşterilerin maddi ya da manevi değerli varlıklarının saklanması anlamına gelmektedir. Bu işlemde ya da hizmette en önemli unsur hiç şüphesiz “güvenlik”tir. Zira kiralık kasa ile talep edilen zaten maddi ya da manevi olarak değerli olan varlıklarının güvenliğinin sağlanmasıdır.

Ücretsiz Kiralık Kasa Var Mı 2020?

Güvenlik için farklı bir yere, bir kiralık kasaya bırakılan maddi ya da manevi değerli eşyaların ücretsiz şekilde saklanması mümkün değildir. Dolayısıyla ücretsiz kiralık kasa yoktur. Ancak bu durum bazı istisnalara da tabiidir. Tam olarak ücretsiz kiralık kasa olarak nitelendirilemese de; bazı bankaların önemli müşterilerinden ücret talep etmeden kiralık kasa hizmeti verdikleri dönemler olmaktadır. Yapılan kampanyalar neticesinde; maaş taşıma, kredi kartı alma, kredi kullanma yahut vadeli hesap açıp belli bir meblağı bu hesapta belli bir süre tutma gibi durumlarda bankalar müşterilerine belli süreliğine ücretsiz kiralık kasa tanımlayabilmektedirler. Ölenin kiralık kasası var mı, kiralık kasa ortak açılabilir mi buradan göz atabilirsiniz.

Ücretsiz kiralık kasa hizmeti almak isteyen kişilerin önce kendi bankaları ile görüşüp böyle bir uygulamaları olup olmadığı ve böyle bir uygulamaları var ise hangi koşullarda gerçekleşebileceğini öğrenmeleri gerekmektedir. Ücretsiz kiralık kasa hizmeti müşterisi olunan bankada bulunmuyor ise farklı bankalar ile görüşülebilir yahut bu bankaların resmi internet sitelerinden güncel kampanyaları takip edilebilir.

Banka Haricinde Ücretsiz Kiralık Kasa Var Mı?

Güvenlik suiistimal edilmesi en kolay değerlerden biridir. Bu nedenle güvenlik gerektiren kiralık kasa gibi hizmetlerin belirli yasalar ve yönergeler doğrultusunda işletilen kurumlardan talep edilmesi en doğru olanıdır. Bu bağlamda, banka haricinde kiralık kasa hizmeti almak doğru bir yaklaşım olmayabilir. Hele de bedava kiralık kasa banka haricinde farklı bir işletme tarafından teklif ediliyor ise buna kesinlikle şüphe ile yaklaşmak ve mümkün olduğunca bu gibi durumlardan kaçınmak gerekir. Kiralık kasa olan bankalar, kiralık kasa hizmeti veren bankalar listesine de buradan göz atabilirsiniz.