Türkiye Finans Avans Hesap Türkiye Finans Yedek Hesap

Türkiye Finans Avans Hesap Türkiye Finans Yedek Hesap

22 Şubat 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Türkiye Finans Yedek Hesap, bankanın kredili mevduat hesabıdır. Kredili mevduat hesabı, vadesiz mevduat hesabınıza bağlı olan size özel belirlenen bir limiti bulunan özel bir hesap türüdür. Kredili mevduat hesabına hazırda duran karzı hasenli cari hesap da denilebilir. Türkiye Finans kredili mevduat hesabı Yedek Hesap hakkında merak ettiklerinizi Türkiye Finans Avans Hesap Türkiye Finans Yedek Hesap başlıklı yazının devamında bulabilirsiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası Yedek Hesap; Türkiye Finans ek hesap, Türkiye Finans kredi maaş hesabı, Türkiye Finans avans hesap, Türkiye Finans kredili mevduat hesabı şeklinde de söylenebilir. Türkiye Finans Yedek Hesap başvurusu bankanın şubelerinden yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra Türkiye Finans ek hesap başvurusu SMS ile de yapılabilir. SMS ile başvuru yapmak için YEDEK TC Kimlik Numaranızı aralarında boşluk bırakarak yazıp 2310’a kısa mesaj olarak yollayabilirsiniz.

Türkiye Finans Ek Hesap Türkiye Finans Yedek Hesap Özellikleri

  • Türkiye Finans Yedek Hesap hesabınızda bakiye olmadığı durumlarda kullanabileceğiniz bir karzı hasen limitidir.
  • Yedek hesap dahilinde kar oranı bulunmamaktadır.
  • Eksi hesap da denilen Türkiye Finans kredili mevduat hesabı dahilinde kullanılan meblağ bakiyenizde eksi olarak görünür.

Vadesiz mevduat hesabınıza para girişi olduğu anda öncelikle eksi bakiyeniz kapanır. Türkiye Finans kredili maaş hesabı dahilinde işlem ücreti ve kar oranı olmaksızın faturalarınızı ödeyebilir, yurt içindeki ATM’lerden para çekebilirsiniz.

  • Türkiye Finans avans hesap dahilinde gecikme kar oranı da bulunmamaktadır.
  • Yedek Hesap kapsamında gerçekleştirilen işlemlerden banka ücret tahsil etmemektedir.
  • Bahse konu karzı hasenli cari hesap dahilinde kullanılan meblağın geri ödenmesi için vade kısıtlaması bulunmamaktadır.
  • Türkiye Finans Katılım Bankası Yedek Hesap başvurusu gelir belgesi olmadan da yapılabilmektedir.

Başvurunuz onaylandıktan sonra Yedek Hesap’ınızın aktif olabilmesi için iki adet otomatik fatura ödeme talimatı vermeniz gerekmektedir. Türkiye Finans avans hesap ile bakiyenizde para olmadığı durumlarda fatura ödemeleriniz gecikmeden yapılır.

  • Türkiye Finans kredili mevduat hesabı dahilinde limit artırma ya da azaltma taleplerinizi bankaya iletebilirsiniz.
  • Banka gerekli gördüğü durumlarda limitinizi azaltma ya da Yedek Hesap’ınızı kapatma işlemi gerçekleştirebilir.
  • Türkiye Finans Katılım Bankası Yedek Hesap başvurularını serbestçe değerlendirme, kefil isteme, ek belge talep etme ya da başvuruyu onaylamama hakkına sahiptir.

Diğer bankaların avans hesaplarına da buradan göz atabilirsiniz.