Türkiye Finans Altın Hesabı 2021

Türkiye Finans Altın Hesabı 2021

3 Ocak 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

Türkiye Finans katılım bankacılığı alanında faaliyet göstermektedir. Türkiye Finans Katılım Bankası İslami prensiplere uygun bankacılık hizmeti vermektedir. Banka bireysel ve ticari müşterilere yönelik çok çeşitli ürünler tasarlamıştır. Banka, altın bankacılığı alanında da vadeli ve vadesiz altın hesabı, altın günleri gibi hizmetler vermektedir. Bu yazımızda Türkiye Finans altın hesabı 2021 hakkında bilgi vermeyi amaçladık. Detayları yazının devamında bulabilirsiniz.

Türkiye Finans Altın Hesabı 2021 Özellikleri

Türkiye Finans Katılım Bankası altın hesabı birikimlerinizi değerlendirebileceğiniz, kaybolma ya da çalınma riskine karşı koruyabileceğiniz, istediğiniz zaman da altınlarınızı gram altın şeklinde alıp satabileceğiniz bir hesap türüdür. Bahse konu altın hesabı cari bir hesap olduğundan dolayı kar payından herhangi bir kazanç sağlanmaz. Yalnızca altın fiyatlarındaki artıştan kazanç sağlayabilirsiniz. Diğer bankaların altın hesabı ve bankaların altın günleri hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası altın hesabı özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Türkiye Finans altın hesabı cari hesaptır. Kar payı kazancı söz konusu değildir. Kar payı kazancı da elde etmek istiyorsanız Türkiye Finans altın katılma hesabı açma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Söz konusu altın hesabı ile altınlarınızı çalınma ve kaybolma riskine karşı korumuş olursunuz.
  • Türkiye Finans altın cari hesabı dahilinde gram altın bazında işlem yapılmaktadır. Gram altın 995/ 1000 saflık derecesindedir.
  • Türkiye Finans altın hesabı uyarınca TL ya da dolar ile altın alım satımı yapılabilmektedir. Altın alım satımı güncel piyasa fiyatları ile yapılmaktadır.
  • Türkiye Finans Katılım Bankası altın hesabı kapsamında fiziki altın teslimatı da yapılabilmektedir. Altın hesabında biriken altınlarınızı 1 gramdan 1 kilograma kadar fiziki olarak teslim alabilirsiniz.
  • Altın hesabınızdaki 100 bin TL’ye kadar olan altınlarınız Tasarruf Mevduatı Sigortasına tabiidir.

Türkiye Finans Altın Hesabı Açma! Türkiye Finans Altın Hesabı Başvuru!

Türkiye Finans Katılım Bankası altın cari hesabı açmak için Türkiye Finans şubelerine uğrayabilir ya da Türkiye Finans internet şubesinden başvuru yapabilirsiniz. Diğer bankaların altın hesabı ve bankaların altın günleri hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

Türkiye Finans Altın Hesabı Caiz Mi?

İslami kurallara uygun olarak bankacılık hizmeti almak isteyen, faiz konusunda hassas olan müşteriler altın hesabı caiz mi sorusunu dile getirmektedir. Türkiye Finans Katılım Bankası İslami prensiplere uygun bankacılık hizmeti verdiğini açıklamıştır.