Türkiye Depremle Uyandı!

Türkiye Depremle Uyandı!

6 Şubat 2023 0 Yazar: Şerife Uslu

Ülkemizi derinden sarsan bir doğal afetle karşı karşıyayız. 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli 2 büyük deprem meydana geldi. 7.7 büyüklüğündeki ilk deprem saat 4.17’de Kahramanmaraş Pazarcık merkezli olarak gerçekleşti. Pek çok insanı uykuda yakaladı. 7.6 büyüklüğündeki 2. deprem ise Kahramanmaraş Elbistan merkezli olarak saat 13.24’te gerçekleşti.

Türkiye Depremle Uyandı!

İki deprem de pek çok ilde büyük bir sarsıntı olarak hissedilirken 10 ili de derinden etkiledi. Depremden en çok etkilenen on il şu şekilde: Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Adıyaman, Şanlıurfa, Adana, Malatya, Osmaniye, Kilis, Diyarbakır. 7.7 büyüklüğündeki ilk depremin hemen ardından, artçı sarsıntı olduğu düşünülen 6.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Takip eden onlarca irili ufaklı depremle kayıplar arttı.

Türkiye tarihinde meydana gelen en büyük felaket olarak nitelendirilen bu depremlerde büyük yıkım ve can kayıpları mevcut. Hisleri anlatmak oldukça zor, büyük üzüntü içerisindeyiz. Ülkece birlik ve beraberlik içerisinde bu felaketi atlatmayı diliyoruz. Finanstaksi ailesi olarak, tüm Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz.