Türk Ticaret Bankası Nasıl Battı Türkbank Ne Oldu?

Türk Ticaret Bankası Nasıl Battı Türkbank Ne Oldu?

15 Mart 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Türk Ticaret Bankası, yeni neslin pek bildiği bir banka olmamakla birlikte, ülkemizin en eski bankaları arasında yer almaktadır. Türk Ticaret Bankası 1913 yılında Adapazarı merkezli olarak ve Adapazarı İslam Ticaret Bankası ismi ile kurulmuştur. Adapazarı İslam Ticaret Bankası ilerleyen yıllarda ismini Türk Ticaret Bankası olarak değiştirmiştir. 1937 yılında ismi Türk Ticaret Bankası olarak değiştirilen bankanın genel müdürlüğü de 1952 yılında İstanbul’a taşınmıştır.  Türk Ticaret Bankası Türkbank hakkında daha fazla bilgiyi Türk Ticaret Bankası Nasıl Battı Türkbank Ne Oldu başlıklı yazı detayında bulabilirsiniz.

Türk Ticaret Bankası Nasıl Battı Türkbank Ne Oldu?

Gelişimini ve şubeleşmesini ülke genelinde sürdüren Türk Ticaret Bankası’nın 80’li yıllardaki sloganı “Türk Ticaret Bankası İkinci Adresiniz” olarak belirlenmiş ve reklamlarda kullanılmıştır. Türk Ticaret Bankası Türkbank 1987 ile 1991 yılları arasında Galatasaray’a forma sponsoru da olarak ismini kamuoyunda daha yakından duyurmuştur.

Türk Ticaret Bankası’nın ismi ilerleyen yıllarda skandallarla da gündeme gelmiştir. Türkbank skandalı kamuoyunda uzun süre yer tutmuştur. 90’lı yılların sonunda Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından yönetilmeyen başlayan Türkbank’ın 1 Temmuz 2001 tarihinde bankacılık lisansı iptal edilmiştir. 2002 yılı Ağustos ayında banka hakkında tasfiye kararı alınmış ve 2003 yılı Kasım ayında zaman alıcı bazı hesaplar haricinde Türk Ticaret Bankası Türkbank’ın tasfiyesi tamamlanmıştır.

Türk Ticaret Bankası’na Talip Var!

Aradan geçen uzun yıllarda Türkbank’taki hesaplar ve kredileri TMSF tarafından yönetilmiştir. Marka Yatırım Holding Türk Ticaret Bankası Türkbank’ı satın almak için TMSF’ye niyet mektubu sunmuş ve toplantı talep etmiştir.

Türk Ticaret Bankası İçin TMSF’den Uyarı!

Türk Ticaret Bankası’nın resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre; son yıllarda kişilere whatsapp üzerinden bir link gönderilmekte olduğuna dikkat çekilmiş ve bu linkin Türkbank ile hiçbir alakasının bulunmadığı ifade edilmiştir. Vatandaşların bu konuda dikkatli olmaları istenilmiştir.

Türk Ticaret Bankası İletişim Kanalları! Türkbank İletişim

Türk Ticaret Bankası iletişim kanalları resmi olarak halen bulunmaktadır. Türkbank telefon numaraları ve Türkbank Genel Müdürlük adresi aşağıdaki gibidir.

Türk Ticaret Bankası Genel Müdürlük Adresi, Türkbank Genel Müdürlük Adresi: Büyükdere Caddesi Ercan Han No:121 A Blok Kat:6 Esentepe-Şişli/İSTANBUL

Türk Ticaret Bankası Genel Müdürlük Telefonu, Türkbank Genel Müdürlük Telefon Numarası: 0 212 511 40 40 (4 hat)

Türk Ticaret Bankası Genel Müdürlük Faks Numarası, Türkbank Genel Müdürlük Faks Numarası: 0 212 519 49 01

Türk Ticaret Bankası Nasıl Battı Türkbank Ne Oldu başlıklı haberimiz akabinde ATM’ye Nasıl Para Yatırılmalı? ATM Kart Yutmaması ve Para Sıkışmaması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler yazımıza buradan göz atabilirsiniz.