Turk İlaç’tan TRILC Hisse Satışı Yapılmadığına Dair Açıklama

Turk İlaç’tan TRILC Hisse Satışı Yapılmadığına Dair Açıklama

21 Nisan 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Turk İlaç’tan TRILC hisse satışı yapılmadığına dair açıklama… Turk İlaç ve Serum Sanayi Anonim Şirketi; Sn. Mehmet Berat Battal’ın ve ilgili diğer ortakların satış yaptığına dair farklı mecralarda asılsız ve mesnetsiz ifadelerin yer aldığını ve bu ifadelerin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Bu tür ithamların karalayıcı ve piyasa yönlendirmesine zemin hazırlayarak yatırımcıları zarara uğratıcı ifadeler olduğunu vurgulayan şirket, yatırımcıların çıkarlarını korumak adına yasal haklarını saklı tuttuğunu da deklare etti. Firmadan dün (20 Nisan 2021) yapılan açıklama haberimiz devamında detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca Turk İlaç Umman’da 17,5 milyon Euro’luk iş aldı haberi için de buraya göz atılabilir.

Turk İlaç’tan TRILC Hisse Satışı Yapılmadığına Dair Açıklama

Firmadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Kamuoyunun Dikkatine,

Halka arz edilen hisse senetleri dışında Şirketimiz paylarının Borsa İstanbul’da işlem göremeye başladığı tarih olan 05.03.2020’den bu güne kadar hakim ortak Sn. Mehmet Berat Battal ve halka arzdan pay almamış diğer ortaklarımız tarafından borsada hisse senedi satışı yapılmamıştır. Ayrıca hakim ortak Sn. Mehmet Berat Battal her yatırımcı gibi Şirketin büyümesinde önemli rol oynayacak olası projelerin değer maksimizasyonu çerçevesinde yaratacağı katma değerleri göz önüne alarak kısa vadeli çıkarları ön olanda tutmamakta, bu tür kısa vadeli çıkarlara yönelik hisse satışı yapmayı düşünmemektedir.   Bu bağlamda Sn. Mehmet Berat Battal’ın ve ilgili diğer ortakların satış yaptığına dair farklı mecralarda yer alan asılsız ve mesnetsiz ifadelerin gerçeği yansıtmadığını; bu tür ithamların karalayıcı ve piyasa yönlendirmesine zemin hazırlayarak yatırımcılarımızı zarara uğratıcı ifadeler olduğunu kamuoyunun dikkatine sunarız. Şirketimizin yatırımcılarımızın çıkarlarını korumak adına yasal haklarını saklı tuttuğunu belirtmek isteriz.

Saygılarımızla. ”


Turk İlaç’tan TRILC hisse satışı yapılmadığına dair açıklama yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/929701