Türk Eximbank Marka Kredisi Faizini Düşürdü!

Türk Eximbank Marka Kredisi Faizini Düşürdü!

10 Aralık 2019 0 Yazar: Şerife Uslu

Türk Eximbank yurt dışından marka almak isteyen ihracatçılar için sunduğu “Marka Kredisi” kapsamında düzenlemeler yaptı. Uzun vade süresi olanağı sunan Türk Eximbank Marka Kredisi faizini de aşağı çekti. Kredi kapsamında geri ödemesiz dönem, on yıla varan vade fırsatı da bulunmaktadır. Marka kredisi kapsamında yurt dışından marka ya da marka ile ilgili tesis almak isteyen firmalar finansman sağlayabilmektedir.

Türk Eximbank Marka Kredisi Faizini İndirdi Vadesini Azami 10 Yıla Çıkardı!

Türk Eximbank ihracat yapanlara marka finansmanı fırsatı sunmaktadır. Marka kredisi kapsamında yapılan son düzenleme ile vade süresi uzatılmış faiz oranları da düşürülmüştür. Bunun yanı sıra kredi kullanımının ardından geri ödemesiz dönem imkanı da bulunmaktadır. Eximbank marka kredisi dahilinde 3 yıl geri ödemesiz dönem, 10 yıla varan vade ve düşük faiz oranı fırsatı bulunmaktadır. Türk Eximbank kredi faiz oranını Euribor+ 2,75 olarak belirlemiştir.

Marka kredisinde yapılan düzenlemeler konusunda açıklamalarda bulunan Türk Eximbank Genel Müdürü Ali Güney, ihracata yönelik üretim yapa imalatçının ve yurt dışından marka satın alacak olan ihracatçının finansman ihtiyaçlarını karşıladıklarını aktardı. Türk ihracatçı tarafından yurt dışından alınacak olan iyi markaların ülkenin ihracatına da katkı sağlayacağını belirten Ali Güney, Marka Kredisi kapsamında buna yönelik yenilikler gerçekleştirdiklerini atardı. Türk Eximbank kredi kapsamında uzun zamandır 3 yıl olarak uygulanan vade süresinin 10 yıla çıkarıldığını dile getiren Güney, faiz indirimi ile birlikte uluslararası piyasada ihracatçımızın rekabet avantajına sahip olduğunu açıkladı.

Türk Eximbank Marka Kredisi Nedir?

Türk Eximbank kredileri kapsamında bulunan Marka Kredisi, yurt dışında marka yahut marka ile ilgili mağaza satın alınması, Türk markasının geliştirilmesi ve moda yaratma, yurt dışında Türk markasının tanıtımı gibi konularda sağlanan finansman türüdür. Kredi dahilinde kredi başvurusundan maksimum 1 yıl önceye kadar yapılan harcamalar, belgeleri karşılığından finanse edilebilmektedir. İleriye dönük harcamalar için ise harcama taahhüdü karşılığında likidite sağlanabilmektedir. Eximbank marka kredisi programından faydalanmak isteyenler direkt Türk Eximbank’a başvurabilirler.

Türk Eximbank nedir, Türk Eximbank ne iş yapar, Türk Eximbank genel müdürü hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.