TUKAS: Tukaş Garanti Yatırım’ı Yetkilendirdi

TUKAS: Tukaş Garanti Yatırım’ı Yetkilendirdi

8 Şubat 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

TUKAS: Tukaş Garanti Yatırım’ı potansiyel ortaklık görüşmeleri ve çeşitli stratejik seçenekleri değerlendirmek ve bu amaçla gerektiğinde potansiyel alıcılar ile görüşmeler yapmak, bilgi akışı ve koordinasyon sağlamak üzere yetkilendirdiğini açıkladı. 8 Şubat 2021 Pazartesi günü şirket tarafından yapılan açıklama ve TUKAS hisse performansı haberimiz devamında detaylandırılmıştır. Ayrıca Tukaş sahibi kim ne iş yapar buradan göz atabilirsiniz.

TUKAS: Tukaş Garanti Yatırım’ı Yetkilendirdi

Tukaş tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmiştir:

” SPK’nun II-15. 1 sayılı Özel Durumlar Tebliği’nin  9. Maddesine istinaden yapılan açıklamadır.

Şirketimiz yatırım politika ve stratejileri çerçevesinde, potansiyel ortaklık görüşmeleri ve çeşitli stratejik seçenekleri değerlendirmek ve bu amaçla gerektiğinde potansiyel alıcılar ile görüşmeler yapmak, bilgi akışı ve koordinasyon sağlamak üzere Garanti Yatırım Menkul Değerler A.Ş’yi yetkilendirmiştir.

Yönetim Kurulumuz, ilgili sürecin yatırımcılarımızı ve şirketimizi olumsuz etkilememesi için açıklamanın ertelenmesine karar vermişti.

Bundan sonraki süreçte de konuyla ilgili gelişmeler  SPK ve ilgili diğer yasal mevzuat hükümlerine uygun olarak yatırımcılarımız ve kamuoyu ile paylaşılacaktır. “

Tukaş Hisse Ne Durumda?

Tukaş hissenin son 5 yıllık grafiği incelendiğinde; 2016 yılı Şubat ayında 1,6 lira civarından işlem gören hissenin 2019 yılı başına kadar genellikle 1 – 3 lira aralığında dalgalandığı görülmektedir. 2019 yılı başında 1,5 lira civarından işlem gören TUKAS bu seviyeden tırmanışa geçerek önce 5 lirayı ve yıl sonunda da 12 lirayı aşmıştır. Yükselişini 2020 yılı başında da devam ettiren TUKAS Şubat 2020’de 16 liranın üzerine çıktıktan sonra Mart ayında keskin bir düşüşle 8 liranın altını görmüştür.

Bahse konu seviyeden hızlı şekilde toparlanan ve Mayıs 2020’de 17 liranın üzerini gören TUKAS bu seviyede tutunamayarak yılı 9,69 lira seviyesinden kapatmıştır. 2021 yılında yeniden 10 liranın üzerine çıkmayı başaran TUKAS 8 Şubat 2021 Pazartesi gününü 10,05 liradan tamamlamıştır. TUKAS’ın son 52 haftalık verileri incelendiğinde hissenin işlem gördüğü en düşük seviye 7,38 lira ve en yüksek seviye ise 17,80 lira olarak kayıtlarda yer almaktadır. TUKAS’ın 2021 yılının geriye kalan takribi 11 aylık zaman diliminde sergileyeceği performans ve çizeceği grafik yatırımcılar ile piyasa paydaşları tarafından dikkatle takip edilmektedir.