TUCLK: Tuğçelik’ten Büyük Yatırımlar ve İş Anlaşmaları

TUCLK: Tuğçelik’ten Büyük Yatırımlar ve İş Anlaşmaları

26 Nisan 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

TUCLK: Tuğçelik’ten büyük yatırımlar ve iş anlaşmaları… Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamülleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a yapılan açıklamada; şirketin gelecek dönemde gerçekleştireceği yatırımlara ve iş anlaşmalarına dair bilgilendirme yapıldı. Macaristan ve İspanya gibi ülkelere ihracat gerçekleştirecek Tuğçelik’in bahse konu açıklaması haberimiz devamında yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca Tuğçelik sahibi kim ortaklık yapısı nasıl buradan göz atılabilir.

TUCLK: Tuğçelik’ten Büyük Yatırımlar ve İş Anlaşmaları

Tuğçelik’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Değerli İş Ortaklarımız,

Tuğçelik olarak Yatırım yapmaya ve büyümeye devam ediyoruz.

Firmamız Otomotiv için Elektrikli Araçlar  Akü şarj teknolojisine ait  Mevcut Müşterimiz Mahle firmasının Avrupa’daki tesislerine ( İspanya ve Macaristan) tedarik edilmek üzere 3 farklı projede toplam 6 farklı parçada proje ortağı seçilmiştir.

Firmamız bu 3 proje için müşterimiz tarafından ürün geliştirme ve tasarım aşamasından başlayarak seri üretim ile devam edecek süreçte stratejik proje ortaklığı yapacaktır.

Bu güveni hak etmekten geleceğine inandığımız bu projeler ile ülkemize ihracat bedeli kazandırıp istihdam yaratacak olmaktan da gurur duyuyoruz.

1.Projemiz E-Kompresör Phev (Plug-in Hibrit Elektrikli araçlar ) için Yüksek basınçlı Alüminyum Enjeksiyon parçalardır. Parçalar üretimden %100 Helyum sızdırmazlık testi kontrolü ve yüksek teknoloji gerektirmektedir. 2023’te başlayacak ve 2032 yılına kadar devam edecek projemizde Tuğçelik yaklaşık 2 milyon set Ürünü Macaristan’a Sevk edecek ve toplamda 11.260.000 Euro gelir elde edecektir.

2.Projemiz OBC (On Board Charger) BEV(Akülü elektrikli Araçlar) Yüksek Basınçlı Alüminyüm

Enjeksiyon Parçalarıdır. 2022 de seri imalata başlayacak projemiz 2027 yılına kadar devam edecek olup 5 yıl boyunca  949.505 set ürün İspanya ya sevk edilecek olup 24.000.000 Euro Ciro yapılacaktır.

3.Projemizde OBC (On Board Charger) BEV(Akülü elektrikli Araçlar) Yüksek Basınçlı Alüminyüm Enjeksiyon Parçalarıdır. 2024de seri imalata başlayacak projemiz 2029 yılına kadar devam edecek olup 478.000 set ürün İspanya ya sevk edilecek olup 14.730.000 Euro Ciro yapılacaktır.

Toplamda 3 projemizle 50.000.000 Euro İhracat geliri elde edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. ”


Yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/930797